V podielových fondoch pribudlo viac ako 6 mil. eur

Najviac sa v uplynulom týždni darilo fondom z kategórie iné, ktoré vykázali čisté predaje v objeme 4,438 mil. eur. 


Podielové fondy v správe členov Slovenskej asociácie správcovských spoločností zaznamenali v uplynulom týždni celkové čisté predaje vo výške 6,056 mil. eur. Spätné nákupy pritom predstavovali 25,629 mil. eur a celkové predaje 31,685 mil. eur. Najviac sa darilo fondom z kategórie iné, ktoré vykázali čisté predaje v objeme 4,438 mil. eur. Na druhej strane záporné čisté predaje ako jediné vykázali fondy peňažného trhu, a to v objeme 1,622 mil. eur.

Kladné čisté predaje vo výške 1,206 mil. eur vykázali aj dlhopisové fondy, ako aj fondy fondov, v ktorých medzitýždenne pribudlo 854 tis. eur. Celkové predaje prevýšili spätné nákupy v prípade špeciálnych fondov nehnuteľností o 814 tis. eur a v prípade zmiešaných fondov o 224,3 tis. eur. Akciové fondy vykázali podľa údajov zverejnených asociáciou čisté predaje vo výške 141,8 tis. eur.

Najúspešnejším správcom bol VÚB Asset Management, ktorý vykázal čisté predaje za 3,09 mil. eur. Nasledoval Asset Management Slovenskej sporiteľne s predajmi za 2,229 mil. eur a KBC AM + Fund Partners + Global Partners + Horizon s predajmi vo výške 1,633 mil. eur. Z jednotlivých fondov najvyššie čisté predaje vykázal Horizon CSOB Duo Coupon 5, a to vo výške 2,803 mil. eur. 

Vyberáme z poistovne.sk

Nemocnica_Bory_redakcia_3

Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025

Rebríček najlepších nemocníc na Slovensku zostavila zdravotná poisťovňa Dôvera na základe dotazníkov spokojnosti, ktoré vyplnili pacienti po hospitalizácii. Najlepšie obstála Bratislava, Trenčín má čo doháňať.
23.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025
pexels-artbovich-7598371

Ktoré revízie v byte a dome sú povinné a ako často ich treba vykonať?

Prinášame vám jednoduchý, zrozumiteľný prehľad, ktoré revízie v nehnuteľnosti sú povinné, v akých intervaloch a kto je za nich zodpovedný.
20.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Ktoré revízie v byte a dome sú povinné a ako často ich treba vykonať?
pexels-lukaszradziejewski-7352058

Silné čísla a ambície, Uniqa na Slovensku vlani rástla

Finančný dom Uniqa vstupuje do roku 2026 v priaznivej kondícii, pričom významnú úlohu v jeho raste zohráva aj slovenský trh. Výsledky za rok 2025 podľa vyjadrení spoločnosti potvrdzujú nielen zvyšujúcu sa ziskovosť, ale aj stabilnú pozíciu v segmente poistenia, investícií a dôchodkového sporenia.
18.03.2026
Čítať viac o Silné čísla a ambície, Uniqa na Slovensku vlani rástla

Vyberáme z banky.sk