Swiss Re zníži počet zamestnancov o 10 %

Zaisťovňa už skôr uviedla, že do roku 2010 chce zredukovať náklady o 400 mil. švajčiarskych frankov

Švajčiarska zaisťovňa Swiss Re, ktorá je druhou najväčšou zaisťovňou na svete, vo štvrtok oznámila, že plánuje zredukovať náklady znížením počtu zamestnancov o približne 10 % v najbližších 12 mesiacoch. Akcie firmy po tejto správe poskočili o 7 %. Swiss Re už vo februári uviedla, že do roku 2010 chce zredukovať náklady o 400 mil. švajčiarskych frankov (CHF).

Analytik švajčiarskej banky ZKB Georg Marti vyjadril nádej, že zníženie počtu zamestnancov bude mať iba obmedzený vplyv na predaj. "Očakáva sa, že rušenie pracovných miest sa sústredí hlavne na administratívnych pracovníkov a podobné funkcie," dodal.

©2005, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Vyberáme z poistovne.sk

pexels-gustavo-fring-6870320

10 najlepších autoservisov za rok 2025

Toto sú najlepšie autoservisy na Slovensku. Poznáte ich?
25.03.2026 | redakcia
Čítať viac o 10 najlepších autoservisov za rok 2025
nemocnicaBory8-redakcia

Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025

Rebríček najlepších nemocníc na Slovensku zostavila zdravotná poisťovňa Dôvera na základe dotazníkov spokojnosti, ktoré vyplnili pacienti po hospitalizácii. Najlepšie obstála Bratislava, Trenčín má čo doháňať.
23.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025
pexels-artbovich-7598371

Ktoré revízie v byte a dome sú povinné a ako často ich treba vykonať?

Prinášame vám jednoduchý, zrozumiteľný prehľad, ktoré revízie v nehnuteľnosti sú povinné, v akých intervaloch a kto je za nich zodpovedný.
20.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Ktoré revízie v byte a dome sú povinné a ako často ich treba vykonať?

Vyberáme z banky.sk