Štyria makléri už nepracujú pre Union zdravotnú poisťovňu

UZP zaznamenala falošné sťažnosti a žiadosti o zrušenie prihlášky, ktoré sú údajne dielom konkurencie

Štyria makléri, ktorí verbovali klientov pre Union zdravotnú poisťovňu, a.s. (UZP), už prišli o prácu. Ako na tlačovej besede informoval generálny riaditeľ Union poisťovne Tibor Bôrik, makléri pracovali pre spoločnosť AFS SK, ktorá má zmluvu s UZP. Po kontrole ich činnosti s nimi firma zrušila zmluvu. UZP kontroluje činnosť maklérov po tom, ako Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou začala prešetrovať podania voči UZP. Podľa obvinení makléri rozširovali nepravdivé informácie o zániku ostatných poisťovní.

Ako vyhlásil zástupca akcionára Eureko B.V. Shaun Russell, niektoré zo sťažností voči UZP boli podvodom. "Osobne sme začali preverovať sťažnosti občanov, pričom sme zistili, že časť z nich nikdy sťažnosť nepodala a s ich obsahom sa nestotožňujú," uviedol Russell. "Porovnaním podpisov na sťažnostiach a prihláškach sme zistili, že sú odlišné. Z toho vyplýva, že sťažnosti nepodali tie osoby, ktoré sú na nich uvedené," zdôraznil Russell. UZP preto podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý sa mal dopustiť podvodu a zneužitia účasti na hospodárskej súťaži.

K doteraz prijatým 200 tis. prihláškam UZP zaregistrovala 320 žiadostí o zrušenie, čo predstavuje necelého 0,2 percenta. Ako dodal Russell, poisťovňa zistila, že podvodom sú aj niektoré žiadosti o zrušenie prihlášky. "UZP preto bude kontaktovať všetkých žiadateľov o zrušenie prihlášky, aby si overila, či skutočne túto žiadosť podali," dodal Russell. Podľa neho falošné sťažnosti a žiadosti o zrušenie prihlášky sú dielom konkurencie. Tá by sa podľa neho mala sústrediť na skvalitnenie ponuky služieb, a nie na podvody. Ako Russell varoval, UZP ako súčasť silnej európskej poisťovacej skupiny urobí všetky potrebné kroky pre ochranu klientov a svojho dobrého mena.

UZP sa podľa Bôrika zároveň dištancuje od predvolebnej akcie, kedy zástupcovia jednej z politických strán rozdávali nádejným voličom poukážky na zľavu v obchodoch alebo výhody pri poistení v UZP. "Poukážka odkazovala na internetovú stránku, ktorá zneužila naše meno. Sľubovala nádejným poistencom nesplniteľné výhody, ktoré UZP nikdy neponúkala," vyhlásil Bôrik. Ako zdôraznil, UZP nemá s prevádzkovateľom stránky žiadnu zmluvu. Poisťovňa preto pripravuje trestné oznámenie aj v tomto prípade.

©2005, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Vyberáme z poistovne.sk

burst-matthew-henry-hands-full-of-easter-eggs

Kuriózne veľkonočné poistné udalosti

Aj keď tretina Slovákov Veľkú noc neoslavuje, počas Veľkej noci sa poisťovne stretávajú s nezvyčajnými poistnými udalosťami. Prinášame vám výber tých najlepších za posledné roky.
27.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Kuriózne veľkonočné poistné udalosti
pexels-gustavo-fring-6870320

10 najlepších autoservisov za rok 2025

Toto sú najlepšie autoservisy na Slovensku. Poznáte ich?
25.03.2026 | redakcia
Čítať viac o 10 najlepších autoservisov za rok 2025
nemocnicaBory8-redakcia

Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025

Rebríček najlepších nemocníc na Slovensku zostavila zdravotná poisťovňa Dôvera na základe dotazníkov spokojnosti, ktoré vyplnili pacienti po hospitalizácii. Najlepšie obstála Bratislava, Trenčín má čo doháňať.
23.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025

Vyberáme z banky.sk