Poisťovňa ING je minimálne zaťažená dlhopismi Ahold

Najväčšia poisťovňa v Európe ING dnes vyhlásila, že jej zaťaženosť dlhopismi maloobchodnej spoločnosti Ahold je minimálna

Najväčšia poisťovňa v Európe ING dnes vyhlásila, že jej zaťaženosť dlhopismi maloobchodnej spoločnosti Ahold je minimálna.

Podľa finančného riaditeľa Ceesa Maasa účtovný škandál vo štvrtej najväčšej maloobchodnej spoločnosti na svete nebude znamenať odpis hodnoty podielu ING v Ahold. ING vlastní 1,6 % normálnych akcií firmy, ktorá v pondelok šokovaným investorom oznámila, že musí zrevidovať účty, počnúc rokom 2000.

Maas zároveň uistil investorov, že poisťovňa neplánuje vydať prioritné akcie v záujme zvýšenia základného imania. Reagoval tak na špekulácie, ktoré sa objavili na akciových trhoch, týkajúce sa prípadu, že akcie budú ďalej oslabovať. Hodnota základného imania mnohých poisťovní v poslednom období výrazne klesla v súvislosti s vysokou zaťaženosťou voči akciovým podielom. Investori sa preto obávajú ďalšieho vývoja v prípade ďalších finančných šokov.

Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané.
Copyright©2002TASR.

Vyberáme z poistovne.sk

Nadacia_Allianz

Nadácia Allianz oslavuje 18 rokov, podporila vyše 1100 projektov

Za 18 rokov fungovania podporila Nadácia Allianz projekty v hodnote vyše 6 miliónov eur. Nadácia Allianz podporuje preventívne projekty a kampane, napr. merače rýchlosti v obciach. Finančná a ekologická gramotnosť, pohyb, šport a podpora znevýhodnených komunít sú piliere Nadácie Allianz
17.06.2026
Čítať viac o Nadácia Allianz oslavuje 18 rokov, podporila vyše 1100 projektov
pexels-incze-sandor-zoltan-512729764-16410176

Ako poistiť neobývanú nehnuteľnosť?

Ako poistiť chatu, víkendový dom či rozostavanú nehnuteľnosť? Má na cenu poistenia vplyv fakt, či v nehnuteľnosti niekto býva, alebo je prázdna?
17.06.2026 | Katarína Macková
Čítať viac o Ako poistiť neobývanú nehnuteľnosť?
pexels-arthousestudio-4645984

Kryje cestovné poistenie aj teroristický útok?

Dnes už absolútne bezpečné krajiny neexistujú. Počas cestovania do zahraničia ľudí môžu prekvapiť nečakané nepokoje, teroristický útok, štrajk, pandémia, či prírodná katastrofa. Vzťahuje sa na tieto prípady cestovné poistenie?
15.06.2026 | redakcia
Čítať viac o Kryje cestovné poistenie aj teroristický útok?

Vyberáme z banky.sk