Platby za poistencov štátu budú 4,9 % z priemernej mzdy
Vláda pritom v rozpočte odobrila platby za poistencov štátu na úrovni 5 % z vymeriavacieho nákladu
Štát bude platiť odvody za svojich poistencov vo výške 4,9 % z priemernej mzdy. Parlament totiž odsúhlasil pozmeňujúci návrh poslanca za Smer-SD Antona Bobríka. Vláda pritom v rozpočte odobrila platby za poistencov štátu na úrovni 5 % z vymeriavacieho nákladu. Túto požiadavku niekoľkokrát prezentovalo Ministerstvo zdravotníctva SR, ale aj stavovské, profesijné a odborové organizácie v rezorte. V súčasnosti sú platby za poistencov štátu 4,5 % z priemernej mzdy.
Opozičná poslankyňa za KDH Mária Sabolová kritizovala, že takýto zásadný návrh predložil koaličný poslanec na poslednú chvíľu. Pripomenula, že poslanci v zdravotníckom výbore sa dohodli, že plénu odporučia schváliť, aby štát za svojich poistencov platil 5 % z vymeriavacieho základu, s ktorými už počíta návrh štátneho rozpočtu od koaličných strán. V pôvodnom návrhu od Rašiho bolo, že odvody za poistencov štátu budú vo výške 4,75 %.
©2005, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.