Kultúra menšín v digitálnom svete

Nový mediálny projekt „Kultúra menšín v digitálnom svete“ si kladie za cieľ zoznámiť majoritu s rusínsko - ukrajinsko menšinovou kultúrou, ktorá sa zväčša prezentuje prostredníctvom jedinečného prístupu k folklórnym tradíciám. (PR správa)


Práve z toho dôvodu vznikla nová internetová doména folklorne - vystupenia.sk, kde už teraz nájdete hudobné výstupy významných ľudovo umeleckých telies ako sú napríklad PUĽS - Podduklianský umelecký ľudový súbor (Duša plná ľudí), Súbor Tarasa Ševčenka (Čertižňanská svadba) alebo FS Ruthenia (Jasličkári z Rešova a tradičné rusínske tance).

Ďalším nemenej dôležitým cieľom je aj čiastočne doplniť nedostatočný vysielací priestor verejnoprávnych médií pre menšiny a o menšinách.

Celá platforma je založená na poskytovaní kultúrneho obsahu v textovej, audio a video forme, ale aj na originálnom nápade prezentovať kultúrne aktivity takou formou, ktorá ešte nebola na Slovensku v oblasti menšinovej kultúry realizovaná v spojení s doterajšími podobami prezentácie živej kultúry.

Ojedinelá elektronická služba má tiež sprístupniť výsledky aktivít, ktoré sa bezprostredne týkajú kultúry národnostných menšín tak, aby zaujali aj mladšie generácie.

Projekt si ešte kladie za cieľ bezplatne propagovať aj dosiaľ neznáme hudobné telesá inklinujúce k akejkoľvek menšinovej kultúre, ktoré sa chcú svojim budúcim recipientom zviditeľniť.

Viac o projekte: http://folklorne-vystupenia.sk/

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR program kultúra národnostných menšín 2013.

Vyberáme z poistovne.sk

happy-woman-on-computer

Mýty vs. fakty o životnom poistení

Mnoho ľudí si stále myslí, že najčastejšou príčinou invalidity je úraz, v skutočnosti naň pripadá len 5% takých prípadov. Pozrite si, aké sú najrozšírenejšie mylné predstavy o životnom poistení.
18.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Mýty vs. fakty o životnom poistení
allianz

Ročne pribudne na Slovensku 20-tisíc invalidov. Allianz reaguje novým poistením s vyššími plneniami

Nádory sú príčinou až 60 percent invalidít. Minulý rok riešil Allianz 546 škôd súvisiacich s invaliditou. Allianz prináša poistenie s dvojnásobným plnením pri úrazoch a vybraných diagnózach a rok vyplácanou mesačnou rentou. Allianz od januára prestala zohľadňovať onkologickú anamnézu po vyliečení, čím poistenie sprístupňuje širšiemu okruhu klientov.
16.03.2026
Čítať viac o Ročne pribudne na Slovensku 20-tisíc invalidov. Allianz reaguje novým poistením s vyššími plneniami
policia-redakcia

Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.

Slovenské cesty o výtlky nemajú núdzu. Aj keď ich každý rok opravia, objavia sa nové. Čo robiť, ak ste na jeden z nich s autom nabehli a odnieslo si to vozidlo? Preplatí vám škodu poisťovňa?
16.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.

Vyberáme z banky.sk