ING DSS chce získať minimálne 150 tisíc klientov

Podľa riaditeľa penzijného poistenia ING pre Českú Republiku a Slovensko Jiřího Rusnoka by tým dosiahli na trhu starobného dôchodkového sporenia podiel vo výške 15 %

Dôchodková správcovská spoločnosť ING, ktorej minulý týždeň udelil Úrad pre finančný trh povolenie ponúkať občanom dôchodkové sporenie v rámci kapitalizačného piliera, plánuje získať na tomto trhu minimálne 150 tisíc klientov. Na tlačovej besede to uviedol riaditeľ penzijného poistenia ING pre Českú republiku a Slovensko Jiří Rusnok. Podľa neho by tým dosiahli na trhu starobného dôchodkového sporenia podiel vo výške 15 %.

Rozdelenie klientov, ktorí sa rozhodnú sporiť si na dôchodok v rámci kapitalizačného piliera, medzi jednotlivé dôchodkové správcovské spoločnosti (DSS) Rusnok nedokáže odhadnúť. "Môže nastať veľmi veľká koncentrácia sporiteľov do jednej spoločnosti, ako napríklad v Poľsku, alebo sa klienti môžu rozdeliť medzi dôchodkové spoločnosti relatívne rovnomerne," skonštatoval. Očakáva však, že najväčší prírastok klientov budú DSS dosahovať v už v prvých mesiacoch budúceho roka.

Systém sprostredkovateľov dôchodkového sporenia, od ktorých zákon vyžaduje vykonanie odbornej skúšky na Úrade pre finančný trh (ÚFT), podľa Rusnoka vytvára prostredie na to, aby sa časť distribúcie produktov dôchodkového sporenia odohrávala v "šedej forme". Tieto produkty by tak občanom ponúkali aj sprostredkovatelia bez povolenia ÚFT. "Mám obavy z toho, či Úrad pre finančný trh bude schopný vykonávať dozor nad tým, ako prebieha fáza sprostredkovania," dodal Rusnok.

Dôchodkové sporenie sa v rámci kapitalizačného dôchodkového piliera spustí od januára budúceho roka, keď si budú môcť občania časť svojich súčasných odvodov na dôchodkové poistenie vo výške 9 % hrubej mzdy ukladať na vlastný účet v dôchodkovej spoločnosti. Obdobie, počas ktorého bude mať väčšina občanov možnosť rozhodnúť sa pre dôchodkové sporenie v rámci kapitalizačného piliera, bude trvať od januára 2005 do júna 2006.

©2004, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Vyberáme z poistovne.sk

foto_redakcia

Ak kvôli preklepu v zmluve o PZP môžete dostať pokutu!

To, že platíte povinné zmluvné poistenie nestačí. Skontrolujte si svoju poistnú zmluvu, či všetky údaje o vozidle sú uvedené správne. Aj kvôli malej chybe systém vozidlo vyhodnotí ako nepoistené!
10.06.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Ak kvôli preklepu v zmluve o PZP môžete dostať pokutu!
pexels-ron-lach-7983360

VšZP začala rozosielať ročné zúčtovania za rok 2025

Výsledky ročného zúčtovania vrátane výpočtu preplatku alebo nedoplatku sú poistencom a platiteľom poistného dostupné aj v ePobočke.
08.06.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o VšZP začala rozosielať ročné zúčtovania za rok 2025
pexels-samerdaboul-4293219

Pillow presúva web na doménu pillow.sk

Pillow poisťovňa oficiálne presúva svoju slovenskú webovú stránku na novú doménu pillow.sk.
08.06.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Pillow presúva web na doménu pillow.sk

Vyberáme z banky.sk