Francúzska Groupama má záujem o taliansku poisťovňu Toro

Francúzska poisťovacia spoločnosť Groupama SA dnes zverejnila svoj záujem o taliansku poisťovňu Toro, patriacu do koncernu Fiat

Francúzska poisťovacia spoločnosť Groupama SA dnes zverejnila svoj záujem o taliansku poisťovňu Toro, patriacu do koncernu Fiat.

Toro je na talianskom poisťovacom trhu na 6. mieste a jej hodnota sa odhaduje na 2 až 2,5 miliardy EUR. Fiat sa môže v rámci svojho sanačného plánu rozhodnúť predať svoju dcéru Toro.

Groupama vlani expandovala na španielsky trh, keď prevzala firmu Plus Ultra Generales. Francúzska spoločnosť chce svoju činnosť podľa vlastných údajov rozšíriť predovšetkým do južnej, strednej a východnej Európy. Ďalším záujemcom o kúpu poisťovne Toro je aj RAS, talianska pobočka nemeckej poisťovne Allianz.

Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané.
Copyright©2002TASR.

Vyberáme z poistovne.sk

Nadacia_Allianz

Nadácia Allianz oslavuje 18 rokov, podporila vyše 1100 projektov

Za 18 rokov fungovania podporila Nadácia Allianz projekty v hodnote vyše 6 miliónov eur. Nadácia Allianz podporuje preventívne projekty a kampane, napr. merače rýchlosti v obciach. Finančná a ekologická gramotnosť, pohyb, šport a podpora znevýhodnených komunít sú piliere Nadácie Allianz
17.06.2026
Čítať viac o Nadácia Allianz oslavuje 18 rokov, podporila vyše 1100 projektov
pexels-incze-sandor-zoltan-512729764-16410176

Ako poistiť neobývanú nehnuteľnosť?

Ako poistiť chatu, víkendový dom či rozostavanú nehnuteľnosť? Má na cenu poistenia vplyv fakt, či v nehnuteľnosti niekto býva, alebo je prázdna?
17.06.2026 | Katarína Macková
Čítať viac o Ako poistiť neobývanú nehnuteľnosť?
pexels-arthousestudio-4645984

Kryje cestovné poistenie aj teroristický útok?

Dnes už absolútne bezpečné krajiny neexistujú. Počas cestovania do zahraničia ľudí môžu prekvapiť nečakané nepokoje, teroristický útok, štrajk, pandémia, či prírodná katastrofa. Vzťahuje sa na tieto prípady cestovné poistenie?
15.06.2026 | redakcia
Čítať viac o Kryje cestovné poistenie aj teroristický útok?

Vyberáme z banky.sk