Finančný manažment 2012

Kríza žije. Najmä v médiác


15. máj, Hotel NH Gate One Bratislava

Pre slovenské firmy z ťažiskových odvetví bol uplynulý rok nečakane úspešný. Dokázali sa prispôsobiť zmeneným podmienkam, udržali výrobu a dosiahli zaujímavé finančné výsledky. Prešli dôležitou školou a v dobrej kondícii sú pripravené na ďalšie hospodárske výkyvy. Nebyť informácií médií, možno by si krízu ani nevšimli.

Kam vykročilo euro
Hoci v decembri koniec sveta celkom isto nenastane, naša spoločná mena má stále neistý osud. Prevláda síce všeobecná zhoda, že euro tento rok s „odretými ušami“ prežije, viaceré veľké korporácie na iných kontinentoch však už hľadajú alternatívne scenáre. Aká cesta stojí pred eurom a na čo sa pripraviť?

Šetríte? Fajn, ale čo investície a inovácie?
Neustále znižovanie fixných nákladov a tlačenie na ceny od dodávateľov nie je cesta v stredno- a dlhodobom horizonte. Treba sa zamerať na inovácie. Nielen technologické, ale aj inovácie služieb, obchodných modelov, dizajnu a podobne. Sú účinným spôsobom ako udržať a zvyšovať marže a preto chceme CFO ponúknuť aj „biznisové“ inšpirácie.

Financie pre život
Banky budú mať v roku 2012 starosti samy zo sebou, pričom dominovať bude refinancovanie. Pocítia tiež vyšší tlak regulácie, čo im takisto zvýši náklady. Aké možnosti financovania možno očakávať, kde hľadať financie pre ďalší rozvoj? Zapojte sa do diskusie šéfov bánk a CFO významných firiem.

Súčasťou konferencie bude aj slávnostné vyhlásenie odbornej ankety Finančný manažér roka 2011. Štvrtý ročník prestížnej ankety vyhlásil týždenník TREND, Slovenská asociácia podnikových finančníkov a PwC Slovensko v spolupráci s ďalšími odbornými partnermi.

Hlasovať môžťe na stránke www.etrend.sk/manazer

Vyberáme z poistovne.sk

pexels-artbovich-7598371

Ktoré revízie v byte a dome sú povinné a ako často ich treba vykonať?

Prinášame vám jednoduchý, zrozumiteľný prehľad, ktoré revízie v nehnuteľnosti sú povinné, v akých intervaloch a kto je za nich zodpovedný.
20.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Ktoré revízie v byte a dome sú povinné a ako často ich treba vykonať?
pexels-lukaszradziejewski-7352058

Silné čísla a ambície, Uniqa na Slovensku vlani rástla

Finančný dom Uniqa vstupuje do roku 2026 v priaznivej kondícii, pričom významnú úlohu v jeho raste zohráva aj slovenský trh. Výsledky za rok 2025 podľa vyjadrení spoločnosti potvrdzujú nielen zvyšujúcu sa ziskovosť, ale aj stabilnú pozíciu v segmente poistenia, investícií a dôchodkového sporenia.
18.03.2026
Čítať viac o Silné čísla a ambície, Uniqa na Slovensku vlani rástla
happy-woman-on-computer

Mýty vs. fakty o životnom poistení

Mnoho ľudí si stále myslí, že najčastejšou príčinou invalidity je úraz, v skutočnosti naň pripadá len 5% takých prípadov. Pozrite si, aké sú najrozšírenejšie mylné predstavy o životnom poistení.
18.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Mýty vs. fakty o životnom poistení

Vyberáme z banky.sk