DSS ING vykázala za polrok stratu 110,9 mil. Sk

Ku koncu júna tohto roka mala penzijná spoločnosť vyše 147,3 tis. klientov

Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) ING, a.s. vykázala v prvom polroku tohto roka stratu takmer 110,9 mil. Sk. Výnosy DSS za prvých šesť mesiacov tohto roka predstavovali 29,4 mil. Sk a náklady 140,3 mil. Sk. Ostatné prevádzkové náklady dôchodkovej firmy dosiahli v prvom polroku 105,4 mil. Sk a náklady na poplatky a provízie 32,9 mil. Sk. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila spoločnosť. Za prvý polrok vlaňajška vykázala spoločnosť stratu 116,8 mil. Sk. Ako ďalej informovala DSS ING, ku koncu júna tohto roka mala penzijná spoločnosť cez 147,3 tis. klientov.

Keďže od 1. júla tohto roka sa pre väčšinu dospelej populácie skončila možnosť zapojiť sa do druhého dôchodkového piliera, v nasledujúcom polroku spoločnosť očakáva výrazný pokles počtu nových klientov, a tým aj nižšie náklady na získanie klienta. "V každom prípade to na výsledok hospodárenia bude mať len malý vplyv vzhľadom na to, že podstatná časť nákladov na získanie klientov z prechádzajúceho obdobia je kapitalizovaná a bude amortizovaná v období deviatich rokov," uviedla DSS ING.

Celkové výnosy spoločnosti tvorili v prvom polroku tohto roka najmä výnosy z poplatkov za vedenie dôchodkových účtov v sume takmer 9,9 mil. Sk. Výnosy firmy z poplatkov za správu dôchodkových fondov predstavovali 7,4 mil. Sk a ostatné prevádzkové výnosy 7,2 mil. Sk. Odplata za vedenie dôchodkového účtu podľa zákona predstavuje 1 % z výšky príspevku na dôchodkové sporenie, ktorý príde na účet sporiteľa. Spoločnosť si účtuje odplatu za správu dôchodkových fondov vo výške 0,08 % z priemernej mesačnej čistej hodnoty majetku vo fonde.

Majetok DSS v celkovej výške takmer 464,3 mil. Sk tvorila najmä položka časového rozlíšenia a odhadné účty pasívne, čiže náklady budúcich období vo výške 357,2 mil. Sk. Peniaze v pokladni a na bežných účtoch predstavovali 91,8 mil. Sk, dlhodobý nehmotný majetok takmer 6,8 mil. Sk a pohľadávky spoločnosti z obchodného styku 4,2 mil. Sk. Základné imanie spoločnosti predstavovalo ku koncu júna 854,5 mil. Sk. Podriadené finančné záväzky evidovala DSS vo výške 31,9 mil. Sk a ostatné záväzky v sume takmer 13 mil. Sk.

Majoritným akcionárom dôchodkovej spoločnosti je ING Životná poisťovňa, a.s. Bratislava s 85-percentným podielom na základnom imaní spoločnosti. Prvá slovenská investičná skupina, a.s., vlastní 13,26 % akcií dôchodkovej firmy a zvyšných 1,74 % akcií drží Investičná a Dôchodková, správ. spol., a.s. Od začiatku tohto roka sa DSS ING zlúčila s DSS Sympatia-Pohoda. Na základe tohto kroku DSS ING prevzala od 1. januára 2006 klientov DSS Sympatia-Pohoda spolu s ich dôchodkovými úsporami. Ku koncu augusta evidovala DSS ING vo svojich troch dôchodkových fondoch čistú hodnotu majetku sporiteľov v objeme 2,28 mld. Sk, z toho 1,54 mld. Sk bolo v rastovom fonde, vyše 672,6 mil. Sk vo vyváženom fonde a 70 mil. Sk v konzervatívnom fonde.

©2005, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Vyberáme z poistovne.sk

burst-matthew-henry-hands-full-of-easter-eggs

Kuriózne veľkonočné poistné udalosti

Aj keď tretina Slovákov Veľkú noc neoslavuje, počas Veľkej noci sa poisťovne stretávajú s nezvyčajnými poistnými udalosťami. Prinášame vám výber tých najlepších za posledné roky.
27.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Kuriózne veľkonočné poistné udalosti
pexels-gustavo-fring-6870320

10 najlepších autoservisov za rok 2025

Toto sú najlepšie autoservisy na Slovensku. Poznáte ich?
25.03.2026 | redakcia
Čítať viac o 10 najlepších autoservisov za rok 2025
nemocnicaBory8-redakcia

Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025

Rebríček najlepších nemocníc na Slovensku zostavila zdravotná poisťovňa Dôvera na základe dotazníkov spokojnosti, ktoré vyplnili pacienti po hospitalizácii. Najlepšie obstála Bratislava, Trenčín má čo doháňať.
23.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025

Vyberáme z banky.sk