DSS ČSOB uzavrela minulý rok so stratou 17,8 mil. Sk
Vzhľadom na charakter dôchodkového sporenia je podľa spoločnosti zrejmé, že počas prvých rokov fungovania spoločnosti budú jej náklady prevyšovať výnosy
Vzhľadom na charakter dôchodkového sporenia je podľa spoločnosti zrejmé, že počas prvých rokov fungovania spoločnosti budú jej náklady prevyšovať výnosy
Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) ČSOB, a.s., ktorá vznikla koncom októbra minulého roka, dosiahla v minulom roku stratu vo výške 17,8 mil. Sk. Celkové náklady spoločnosti predstavovali 23,5 mil. Sk, z toho všeobecné prevádzkové náklady boli na úrovni 22,9 mil. Sk a náklady na poplatky a provízie takmer 500 tis. Sk. Výnosy vo výške takmer 5,7 mil. Sk tvorili úroky z vkladov na bankových účtoch. "Strata bola spôsobená najmä nákladmi na marketingové činnosti," zdôvodňuje spoločnosť. Vzhľadom na charakter dôchodkového sporenia je podľa spoločnosti zrejmé, že počas prvých rokov fungovania spoločnosti budú jej náklady prevyšovať výnosy.
Aktíva dôchodkovej spoločnosti v celkovej výške 392 mil. Sk tvorili najmä peniaze v pokladni a na bežných účtoch na úrovni 340,8 mil. Sk. Dlhodobý nehmotný majetok sa na aktívach podieľal sumou takmer 13,8 mil. Sk a dlhodobý hmotný majetok dosiahol ku koncu vlaňajška 500 tis. Sk. Spoločnosť evidovala ostatný majetok vo výške 36,1 mil. Sk. Základné imanie spoločnosti predstavovalo ku koncu decembra 350 mil. Sk a kapitálové fondy tvorili 35 mil. Sk. Ostatné záväzky spoločnosti predstavovali 24,7 mil. Sk.
Jediným akcionárom dôchodkovej spoločnosti je Československá obchodní banka, a.s. Praha. K 10. máju tohto roka spravovala spoločnosť v dôchodkových fondoch celkovo vyše 11,5 mil. Sk, z toho 7,5 mil. Sk bolo v rastovom fonde, vyše 3,6 mil. Sk vo vyváženom fonde a 363 tis. Sk v konzervatívnom fonde.
©2005, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.