DSS AXA uzatvorila minulý rok so stratou

Celkové výnosy spoločnosti vlani predstavovali takmer 5,95 mil. eur a celkové náklady 10,2 mil. eur. 


Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) AXA ukončila minulý rok so stratou 4,27 mil. eur. Celkové výnosy spoločnosti vlani predstavovali takmer 5,95 mil. eur a celkové náklady 10,2 mil. eur. Prevádzkové náklady penzijná firma evidovala vo výške 5,53 mil. eur, ďalšie 4 mil. eur predstavovali náklady firmy na poplatky a provízie. Náklady firmy na finančné operácie tvorili 361 tis. eur. Výnosy firmy z poplatkov účtovaných klientom vlani tvorili 5,8 mil. eur, z toho 3,68 mil. eur predstavovali výnosy z odplaty za správu dôchodkového fondu a zvyšok výnosy z odplaty za vedenie penzijných účtov. Výnosové úroky spoločnosť zaznamenala vo výške 52 tis. eur. V roku 2008 mala spoločnosť stratu 3,25 mil. eur.

"Opätovné otvorenie druhého dôchodkového piliera od 15. novembra 2008 do 30. júna 2009 znamenalo odchod 5 % sporiteľov, neovplyvnilo to však zásadným spôsobom celkovú výšku kmeňa," uvádza spoločnosť. Rastový dôchodkový fond DSS AXA, v ktorom sa ku koncu minulého roka nachádzali úspory klientov v čistej hodnote 568,9 mil. eur, za minulý rok stratil 0,13 %. Od konca marca 2005, kedy bol fond vytvorený, do konca minulého roka rastový fond zhodnotil svoj majetok o 4,79 %. Pri vyváženom fonde vykázala DSS za vlaňajšok záporný výnos 0,17 %. Od marca 2005 do konca minulého roka sa majetok v tomto fonde zhodnotil o 6,51 %. Vo vyváženom fonde sa ku koncu vlaňajška nachádzal majetok sporiteľov v čistej hodnote 193,7 mil. eur. V konzervatívnom fonde DSS AXA ku koncu decembra minulého roka spravovala majetok v čistej hodnote takmer 25,7 mil. eur. Za minulý rok vykázal konzervatívny fond zhodnotenie vo výške 0,73 %, od vytvorenia dôchodkového fondu v marci 2005 do konca vlaňajška sa prostriedky v tomto fonde zhodnotili o 14,77 %.

Majetok DSS v celkovej výške 69,2 mil. eur tvoril ku koncu decembra vlaňajška najmä ostatný majetok v sume 59,2 mil. eur. Peniaze spoločnosti vedené na vkladových účtoch predstavovali 8,2 mil. eur, dlhodobý nehmotný majetok mal hodnotu 168 tis. eur a dlhodobý hmotný majetok 397 tis. eur. Základné imanie spoločnosti predstavovalo ku koncu vlaňajška 76,4 mil. eur a kapitálové fondy 19,29 mil. eur. Ostatné záväzky spoločnosti dosiahli ku koncu decembra minulého roka takmer 1,9 mil. eur. Jediným akcionárom spoločnosti je AXA Leben AG. '

Vyberáme z poistovne.sk

nemocnicaBory8-redakcia

Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025

Rebríček najlepších nemocníc na Slovensku zostavila zdravotná poisťovňa Dôvera na základe dotazníkov spokojnosti, ktoré vyplnili pacienti po hospitalizácii. Najlepšie obstála Bratislava, Trenčín má čo doháňať.
23.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025
pexels-artbovich-7598371

Ktoré revízie v byte a dome sú povinné a ako často ich treba vykonať?

Prinášame vám jednoduchý, zrozumiteľný prehľad, ktoré revízie v nehnuteľnosti sú povinné, v akých intervaloch a kto je za nich zodpovedný.
20.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Ktoré revízie v byte a dome sú povinné a ako často ich treba vykonať?
pexels-lukaszradziejewski-7352058

Silné čísla a ambície, Uniqa na Slovensku vlani rástla

Finančný dom Uniqa vstupuje do roku 2026 v priaznivej kondícii, pričom významnú úlohu v jeho raste zohráva aj slovenský trh. Výsledky za rok 2025 podľa vyjadrení spoločnosti potvrdzujú nielen zvyšujúcu sa ziskovosť, ale aj stabilnú pozíciu v segmente poistenia, investícií a dôchodkového sporenia.
18.03.2026
Čítať viac o Silné čísla a ambície, Uniqa na Slovensku vlani rástla

Vyberáme z banky.sk