Čo všetko kryje poistenie úveru

Poistenie úver kryje riziko nesplácania úveru v prípade nepredvídateľných životných situácií, do ktorých sa v priebehu splácania úveru môžete dostať . Toto poistenie síce nie je povinné, ale môže sa vám zísť. 


Banky zvyčajne spolupracujú pri bankopoistení s niekoľkými poisťovňami, najčastejšie z ich finančnej skupiny. Nie je nutné, aby ste prijali bankou odporúčanú poisťovňu, ale niekedy na tom môžete ušetriť čas aj peniaze.

Wüstenrot poisťovňa, ponúka pre klientov, ktorí majú úver v jej sesterskej Wüstenrot stavebnej sporiteľni, hromadné poistenie dlžnej sumy pre prípad smrti.

„Ostatní klienti si môžu poistiť úver cez rizikové životné poistenie, ktoré je možné vinkulovať v prospech banky,“ vysvetľuje Daniela Vlčková, hovorkyňa Wüstenrot poisťovne.

Poisťovňa Slovenskej sporiteľne ponúka v spolupráci s poisťovňou Cardif a Kooperativou poistenie k úveru špeciálne vytvorené k úverom Slovenskej sporiteľne.

„Klient si poistenie uzatvorí priamo pri podpise úverovej zmluvy. Poistné sa uhrádza spolu so splátkou úveru,“ dodáva Katarína Šujanová, marketingová špecialistka z Poisťovne Slovenskej sporiteľne.

Základný a rozšíreným balík

Ak sa už rozhodnete si úver poistiť, vyberte si balík, ktorý obsahuje riziká, ktoré potrebujete. Nemusíte si poistiť všetky riziká. Medzi najčastejšie riziká patria: smrť, invalidita, práceneschopnosť a strata zamestnania.

“Samozrejme, je možné si vybrať z viacerých variant krytia rizík,“ dodáva Dáša Polláková, riaditeľka Odboru úverov pre retail a MicroSME ČSOB.

Ak si vyberiete rizikové životné poistenie, to ponúka na výber viac poistení, ktoré si môžete sami kombinovať.

„Okrem rizík, ktoré si klienti najčastejšie volia v súvislosti s úverom (smrť, práceneschopnosť, invalidita), si môžu klient dojednať napríklad pripoistenie kritických chorôb, hospitalizácie alebo oslobodenia od platenia poistného v prípade invalidity,“ dodáva Vlčková.

Vo Wüstenrot poisťovni je možné vinkulovať poistenie pre prípad smrti v rámci rizikového životného poistenia v prospech banky, a teda využiť ho aj na poistenie kreditnej karty. Podmienky sú rovnaké ako pri vinkulácii akéhokoľvek iného úveru.
 

Vyberáme z poistovne.sk

FEIT_DOD-UM-2020-square

E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok

Od 4. decembra 2020 sa uskutoční tretí ročník úspešného e-športového festivalu, ktorý je plný turnajov a bohatého programu. Nadšenci počítačových a konzolových hier zabojujú o zaujímavú finančnú odmenu, zahrajú si virtuálne už prvý decembrový víkend. Zápasy budú moderované zo štúdia Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline (FEIT UNIZA). Jednotlivci aj tímy sa môžu registrovať na webe festivalu v sekcii Turnaje, 1. decembra 2020.
02.12.2020
Čítať viac o E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok
31271_obr

Solventnosť komerčných poisťovní na Slovensku mierne klesla

Národná banka Slovenska odporučila najväčším poisťovniam nerozdeľovať dividendy, aby tak posilnila odolnosť sektora v čase pandémie.
01.12.2020
Čítať viac o Solventnosť komerčných poisťovní na Slovensku mierne klesla
Penazenka a peniaze-001

Ak sa prijme ústavný zákon bez celospoločenského konsenzu, nepomôže to stabilite dôchodkového systému

Súhlasíme s prístupom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré deklarovalo, že cieľom návrhu ústavného zákona je vniesť so dôchodkového systému stabilitu, solidaritu, udržateľnosť a spravodlivosť.
01.12.2020
Čítať viac o Ak sa prijme ústavný zákon bez celospoločenského konsenzu, nepomôže to stabilite dôchodkového systému

Vyberáme z banky.sk