Čistý zisk Hannover Re v druhom kvartáli vzrástol o 2 %
Podobne ako ostatným veľkým zaisťovniam, aj Hannover Re sa darilo vďaka nízkemu počtu zaistných udalostí a rastu cien zaistných produktov od začiatku tohto roka
Čistý zisk nemeckej zaisťovne Hannover Re v druhom kvartáli vzrástol medziročne o približne 2 % na 150,8 mil. eur. Výsledok prekvapil analytikov, ktorí očakávali medziročný pokles zisku o približne 18 %, keďže v rovnakom období minulého roka spoločnosť požívala zvýhodnený daňový režim. Podobne ako ostatným veľkým zaisťovniam, aj Hannover Re sa darilo vďaka nízkemu počtu zaistných udalostí a rastu cien zaistných produktov od začiatku tohto roka.
Štvrtá najväčšia zaisťovňa na svete potvrdila svoj zámer dosiahnuť v roku 2006 rentabilitu vlastného kapitálu na úrovni minimálne 15 %, čo by predstavovalo čistý zisk prinajmenšom 450 mil. eur. Hannover Re plánuje vyplatiť 35 % až 40 % z čistého zisku za rok 2006 vo forme dividend.
(1 EUR = 37,678 SKK)
©2005, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.