Analytici očakávajú v nemeckej poisťovni Allianz štvrťročnú stratu

Podľa odhadu expertov vykáže nemecký poisťovací gigant Allianz za prvé tri mesiace tohto roku stratu

Podľa odhadu expertov vykáže nemecký poisťovací gigant Allianz za prvé tri mesiace tohto roku stratu. Bývalý šéf koncernu Henning Schulte-Noelle povedal na valnom zhromaždení, ktoré sa konalo pred niekoľkými týždňami, že zlepšenie v poisťovacom obchode bolo prekryté vysokými odpismi v hodnote približne 800 miliónov EUR.

Priemerne počítajú analytici so stratou približne 366 miliónov EUR. V minulom roku Allianz kvôli kríze na burze, miliardovej strate v dcére Dresdner Bank a záplavám vykázal rekordnú stratu 1,2 miliardy EUR. Nový šéf spoločnosti Michael Diekman očakáva od Dresdner Bank už v tomto roku čierne čísla. Aj celý koncern by mal čo najrýchlejšie opäť dosahovať zisk.

Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané.Copyright©TASR.

Vyberáme z poistovne.sk

pexels-incze-sandor-zoltan-512729764-16410176

Ako poistiť neobývanú nehnuteľnosť?

Ako poistiť chatu, víkendový dom či rozostavanú nehnuteľnosť? Má na cenu poistenia vplyv fakt, či v nehnuteľnosti niekto býva, alebo je prázdna?
17.06.2026 | Katarína Macková
Čítať viac o Ako poistiť neobývanú nehnuteľnosť?
pexels-arthousestudio-4645984

Kryje cestovné poistenie aj teroristický útok?

Dnes už absolútne bezpečné krajiny neexistujú. Počas cestovania do zahraničia ľudí môžu prekvapiť nečakané nepokoje, teroristický útok, štrajk, pandémia, či prírodná katastrofa. Vzťahuje sa na tieto prípady cestovné poistenie?
15.06.2026 | redakcia
Čítať viac o Kryje cestovné poistenie aj teroristický útok?
pexels-7lat-36703216

Cestovné poistenie pre tehotné

Tehotenstvo pre poisťovňu nie je prekážkou. Avšak treba počítať s určitými obmedzeniami a výlukami v poistení liečebných nákladov aj storna. Toto by ste mali vedieť vopred.
12.06.2026
Čítať viac o Cestovné poistenie pre tehotné

Vyberáme z banky.sk