AEGON hodnotí rok pôsobenia ako úspešný

Spoločnosť AEGON dnes bilancuje rok svojho pôsobenia na Slovensku. S počtom 4 300 uzatvorených zmlúv, priemerným poistným 22 400 Sk a celkovou ročnou produkciou vyššou než 101 mil. Sk

Spoločnosť AEGON dnes bilancuje rok svojho pôsobenia na Slovensku. S počtom 4 300 uzatvorených zmlúv, priemerným poistným 22 400 Sk a celkovou ročnou produkciou vyššou než 101 mil. Sk k 30.6.2004 považuje generálny riaditeľ spoločnosti, Ing. Peter Brudňák, štart pobočky zahraničnej poisťovne AEGON za úspešný. Záujem o rozšírenie aktivít na slovenskom trhu spoločnosť potvrdila založením AEGON, d. s. s., a. s., ktorá získala 30. septembra 2004 licenciu od ÚFT na činnosť v rámci II. piliera dôchodkovej reformy.

„V septembri 2003 začal Aegon na Slovensku predávať prvé poistné zmluvy. Dnes máme za sebou jeden rok, ktorý hodnotíme ako veľmi úspešný. Svedčia o tom dosiahnuté ukazovatele, napr. 4 300 uzatvorených poistných zmlúv a celková ročná produkcia od septembra 2003 do júna 2004 vyššia než 101 mil. Sk; to boli naše méty na prvý rok. Priemerné ročné poistné je vyššie ako 22 400 Sk ročne na jednu zmluvu, čo je jedna z najvyšších hodnôt na trhu.“, uvádza Peter Brudňák, generálny riaditeľ pobočky zahraničnej poisťovne AEGON Levensverzekering N. V.

V roku 2003 sa spoločnosť sústreďovala predovšetkým na personálne zabezpečenie a vybudovanie administratívneho a účtovného systému. Najdôležitejšou úlohou, ktorá je už dnes splnená, bolo vytvorenie predajnej stratégie a vlastnej obchodnej siete. K dnešnému dňu má spoločnosť 550 finančných poradcov.

Potenciál budúceho rastu vidia zástupcovia spoločnosti v spolupráci internej obchodnej siete Aegon s maklérskymi spoločnosťami. Ďalší potenciál predstavuje spolupráca s bankami pri predaji banko-poistných produktov.

AEGON Levensverzekering N. V. hodnotí štart slovenskej pobočky ako úspešný a povzbudzujúci, najmä pred spustením II. piliera dôchodkového systému, do ktorého sa koncern zapojí prostredníctvom AEGON, d. s. s., a. s.

Na splnenie cieľa viac ako 10% trhového podielu na trhu dôchodkového sporenia plánuje spoločnosť využiť sieť finančných poradcov pobočky poisťovne AEGON Levensverzekering N. V., sieť depozitára UniBanka, a.s., a partnerské maklérske siete.

Koncern AEGON patrí medzi najväčšie a najúspešnejšie finančné skupiny na svete. Má sídlo v Haagu, kľúčové trhy tvoria, okrem Holandska, aj oblasť Ameriky (Spojené Štáty Americké, Kanada) a Veľká Británia. Medzi ďalšie významné krajiny patria Španielsko, Maďarsko a Taiwan. Takmer 80% obchodnej činnosti AEGON tvorí životné poistenie, penzijné sporenie a príbuzné sporivé a investičné produkty. Koncern zamestnáva na celom svete približne 28 000 zamestnancov. Viac informácií o koncerne nájdete na www.aegon.com.

Vyberáme z poistovne.sk

motorky-redakcia

Havarijné poistenie motorky a PZP na motorku

Bez PZP s motorkou na cesty nechoďte. Podľa policajných štatistík v roku 2025 boli motocyklisti účastníkmi 644 nehôd, čo je medziročný nárast o 33 prípadov.
30.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Havarijné poistenie motorky a PZP na motorku
burst-matthew-henry-hands-full-of-easter-eggs

Kuriózne veľkonočné poistné udalosti

Aj keď tretina Slovákov Veľkú noc neoslavuje, počas Veľkej noci sa poisťovne stretávajú s nezvyčajnými poistnými udalosťami. Prinášame vám výber tých najlepších za posledné roky.
27.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Kuriózne veľkonočné poistné udalosti
pexels-gustavo-fring-6870320

10 najlepších autoservisov za rok 2025

Toto sú najlepšie autoservisy na Slovensku. Poznáte ich?
25.03.2026 | redakcia
Čítať viac o 10 najlepších autoservisov za rok 2025

Vyberáme z banky.sk