Zmena zdravotnej poisťovne

Máte záujem zmeniť vašu zdravotnú poisťovňu? Portál poistovne.sk vám prináša krátky prehľad informácií súvisiacich s možnosťou zmeniť zdravotnú poisťovňu.


Pokiaľ z nejakého dôvodu plánujete zmeniť zdravotnú poisťovňu od 1. januára 2016, zmenu je potrebné vybaviť do 30. septembra 2015. Dnes si už pod touto zmenou ani náhodou nemusíte predstavovať komplikovaný proces. Zmenu je okrem osobnej návštevy pobočky a zaslania prihlášky poštou možné vykonať aj prostredníctvom telefónu, alebo ešte pohodlnejšie – prostredníctvom online prihlášky, ktorú nájdete na webovej stránke poisťovne. Poisťovňa vám následne po kuriérovi pošle zmluvu, ktorú im podpísanú odošlete naspäť.


zdravotné poistenieZmenu zdravotnej poisťovne je poistenec povinný oznámiť poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a zamestnávateľovi (alebo zamestnávateľom). Svoj starý preukaz zdravotného poistenia musíte po zmene vrátiť svojej bývalej zdravotnej poisťovni.

Aké sú výhody jednotlivých poisťovní?


Neviete sa rozhodnúť, ktorá zdravotná poisťovňa je pre vás najlepšia? V najbližších riadkoch vám prinášame prehľad výhod jednotlivých zdravotných poisťovní.

Dôvera


Poisťovňa Dôvera sa považuje za lídra v digitalizácii slovenského zdravotníctva. Majú prepracované elektronické služby, ako napríklad Elektronickú pobočku a mobilnú aplikáciu Dôvera. Komunikácia s poisťovňou je teda vďaka interaktívnej stránke naozaj jednoduchá a rýchla.

„Medzi najobľúbenejšie medzi našimi poistencami patrí výhoda 100+100, vďaka ktorej môžu deti do 18 rokov, ale aj ich matky a otcovia požiadať o vrátenie doplatkov za lieky a to až do výšky 100 eur. Štvorčlenná rodina takto môže získať späť až 400 eur, ktoré zaplatila za lieky na predpis.“ hovorí Matej Štepianský, PR špecialista Dôvery.

Union


Union za svoju najsilnejšiu stránku považuje odmeňovanie za absolvovanie preventívnej prehliadky. Vo veľkom tým poukazujú na dôležitosť preventívnych prehliadok ako takých.

„Union zdravotná poisťovňa sa ako prvá rozhodla odmeňovať svojich poistencov za preventívne prehliadky. Odmenu dostanete, ak v sledovanom období absolvujete preventívnu prehliadku u všeobecného lekára a gynekológa (ženy), resp. urológa (muži). Absolvovanie prevencie budeme vyhodnocovať a odmeňovať každý rok.“ konštatuje Judita Smatanová, hovorkyňa Union ZP.

Ďalšou silnou stránkou tejto poisťovne je veľké množstvo klientskych výhod a benefitov.


lista Neprehliadnite

Všeobecná zdravotná poisťovňa


Výhodou Všeobecnej zdravotnej poisťovne je veľký počet poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, s ktorými má zmluvu.

Pozitívom je taktiež prehľadne spravená internetová stránka, na ktorej zväčša nájdete všetko to, čo potrebujete.


Vyberáme z poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk