Zdravotné poisťovne Dôvera a Union podpísali zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s nemocnicou Bory

Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, už uzavrela zmluvy so súkromnými zdravotnými poisťovňami.

bory-nemocnica-zdrojBory

Zdravotná poisťovňa Dôvera v piatok 3. marca podpísala zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s nemocnicou Bory. V tlačovej správe o tom informoval PR špecialista zdravotnej poisťovne Dôvera Matej Štepianský. Poistencom Dôvery tak bude pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti v nemocnici Bory stačiť ukázať zdravotný preukaz. Nemocnicu Bory otvoria 30. marca tohto roka.

Nemocnica Bory začiatkom marca uzatvorila zmluvu aj so zdravotnou poisťovňou Union.

VšZP uviedla, že žiadosť o zazmluvnenie intenzívne posudzuje a priebežne komunikuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. „V záujme VšZP a jej poistencov je mať medzi zmluvnými poskytovateľmi aj Nemocnicu Bory,“ dodala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová. „Veríme, že ešte do oficiálneho otvorenia sa nám podarí doladiť detaily zazmluvnenia aj so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou,“ uviedol generálny riaditeľ nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Aktualizácia 28.3.2023: Všeobecná zdravotná poisťovňa podpíše zmluvu s Nemocnicou Bory

Do nemocnice Bory začiatkom marca nastúpilo 100 zamestnancov, ďalší prídu do nemocnice pracovať v polovici mesiaca. Je medzi nimi 25 lekárov, 35 sestier a pôrodných asistentiek a viac ako 25 ostatných zdravotných pracovníkov, ako sú praktické sestry, farmaceutickí laboranti, sanitári a ďalší. „Všetci noví kolegovia sa začínajú školiť na svoje pozície na pracoviskách, ktoré v nemocnici Bory otvoríme o mesiac,“ uviedla HR riaditeľka nemocnice Bory Jana Palenčárová. Nemocnica bude slúžiť pacientom z celého Slovenska. Prvé sú zazmluvnené špecializované ambulancie, ktoré sú pripravené na prevádzku, a pracoviská spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek v odboroch fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, radiačná onkológia a rádiológia, okrem PET/CT a Cyberknife, ktorých uvedenie do prevádzky je naplánované v ďalších fázach. Ambulancie budú slúžiť pacientom, ktorí sa budú pripravovať na hospitalizáciu v nemocnici alebo budú sledovaní po operačných zákrokoch. Ďalšie pracoviská budú predmetom neskoršieho rozšírenia zmluvy v závislosti od ich pripravenosti na prevádzku.

Nemocnica Bory je vybavená modernými medicínskymi technológiami. Má päť systémov počítačovej tomografie vrátane nukleárnej medicíny či dva lineárne urýchľovače pre rádioterapiu, 14 operačných sál, osem pôrodných izieb namiesto pôrodných boxov a robotickú prípravovňu liekov s robotickým automatom na dávkovanie liekov. Pre pacientov budú pripravené lôžkové oddelenia podobné hotelovému štandardu. Všetky izby budú jednolôžkové, budú mať vlastnú kúpeľňu aj prirodzené svetlo.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne

Presťahovali ste sa do iného mesta alebo plánuje váš lekár odísť do dôchodku? Hľadanie nového lekára môže byť náročnou výzvou. Pozrite si zopár praktických odporúčaní ako postupovať.
29.11.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne
18986

Asistenčné služby v životnom poistení

Životné poistenie už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade poistnej udalosti. Súčasťou životného poistenia možu byť aj asistenčné služby. O mnohých klienti ani netušia. Pozrite si, s čím všetkým vám vie poisťovňa pomôcť.
27.11.2023 | Katarína Macková
Čítať viac o Asistenčné služby v životnom poistení
Záplavy_Rudno_Allianz1

Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Od januára do konca októbra spôsobili živly klientom Allianzu škody za 10,8 milióna eur, za celý minulý rok to bola menej ako polovica. Prírodné živly sú nevyspytateľné, každý rok vyčíňa iný. V rámci prevencie podpoistenia Allianz pracuje s indexáciou, aj aktualizáciou poistnej sumy.
23.11.2023
Čítať viac o Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Vyberáme z banky.sk