Za covid-19 vyplatila Allianz už vyše 3 milióny eur

Každý deň nahlásia klienti Allianzu v priemere 4 covidové poistné udalosti denne. Allianz eviduje prípady, keď v priebehu mesiaca zomreli na covid-19 obaja rodičia neplnoletých detí. Poistiť sa môže aj osoba po prekonaní covidu-19. V dotazníku musí uviesť na čo sa lieči alebo liečila.

three-disposable-face-masks
Už 20 mesiacov svet bojuje s pandémiou koronavírusu. Slovensko sa aktuálne prehuplo do tretej vlny pandémie a z týždňa na týždeň pribúdajú čierne okresy. Od začiatku pandémie v marci 2020 do konca októbra 2021 vyplatila najväčšia poisťovňa na trhu zo životného poistenia svojim klientom za poistné udalosti zapríčinené ochorením covid-19 už viac ako 3 milióny eur.

Pri covide prevažujú úmrtia

Allianz – Slovenská poisťovňa eviduje dohromady už 2311 poistných udalostí spôsobených ochorením covid-19, pričom viac ako polovica z nich (1283) sú úmrtia. V priemere tak počas pandémie hlásia klienti takmer 4 covidové škody denne. Najvyššie jednorazové plnenia sú za úmrtia. „V jednom prípade sme pozostalým za úmrtie na covid-19 vyplatili sumu presahujúcu 38-tisíc eur, za iného klienta sme vyplatili takmer 30-tisíc eur. V ďalších prípadoch sme za zosnulých klientov vyplatili ich záväzky v podobe hypotekárnych úverov v sume vyše 31-tisíc eur a viac ako 30-tisíc eur,“ konštatuje riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz Milan Rajec. Výška poistného plnenia sa vždy odvíja od výšky poistnej sumy, ktorú si klient dojednal pri uzatvorení poistenia.

Čo škoda to smutný príbeh

Za každou štatistikou sa však skrýva konkrétny osud človeka a jeho blízkych. Od vypuknutia pandémie sa pracovníci Allianzu pravidelne stretávajú s príbehmi, kedy na covid-19 zomrú obaja rodičia v priebehu jedného a viac týždňov, niekedy po nich ostávajú neplnoleté deti. „Mali sme prípad, keď na koronavírus podľahla matka 14-ročného syna, o 6 týždňov neskôr zomrel aj otec. V ďalšom prípade zomreli na covid-19 obaja rodičia v priebehu 2 týždňov a zostal po nich syn. Počas najtvrdšieho lockdownu sme mali prípad ochorenia oboch rodičov, ktorí boli kvôli nedostatku voľných lôžok prevezení do nemocnice v Poľsku. Žiaľ, obaja ochoreniu nakoniec podľahli. Ďalší klient mal ťažký priebeh ochorenia, bol dlhšie hospitalizovaný a napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Ochoreniu nakoniec podľahol. Evidujeme aj prípad záchranára, ktorý sa začiatkom roka nakazil pri výkone povolania od pacienta. Mal vážny priebeh ochorenia a dodnes je PN,“ vymenúva M. Rajec. Našťastie, Allianz eviduje aj poistné udalosti spojené s koronavírusom, ktoré majú dobrý koniec. „Jeden klient mal veľmi vážny priebeh ochorenia s dlhodobou hospitalizáciou, bol aj na umelej pľúcnej ventilácií a na JIS-ke. Stav sa mu však nakoniec zlepšil a aktuálne sa doliečuje a rehabilituje v kúpeľoch. Iný klient bol kvôli covidu dokonca v umelom spánku. Dnes sa už doliečuje na PN-ke,“ dopĺňa M. Rajec.

Poistiť sa môžu aj klienti po prekonaní Covid-19

Ochorenie covid-19 je kryté v rámci životného poistenia, a to v rámci rizík PN, hospitalizácia, invalidita, chirurgický zákrok, smrť a ušlý zárobok. Uzatvoriť si životnú poistku môže aj osoba, ktorá toto ochorenie prekonala. Rovnako ako pri iných ochoreniach, zdravotný stav sa posudzuje pri vstupe do poistenia. „Špecificky sa nepýtame na konkrétne ochorenia, ale zaujíma nás, či sa klient aktuálne na niečo lieči alebo sa v minulosti liečil. V zdravotnom dotazníku, ktorý klient vypĺňa, zisťujeme podrobnosti ochorenia, príznaky, ťažkosti a v prípade hospitalizácie - kedy bol hospitalizovaný, z akého dôvodu a aký je jeho aktuálny stav. Na základe uvedených informácií potom oceníme zdravotný stav,“ vysvetľuje hovorkyňa Allianz Lucia Strnad Muthová. Ak je osoba aktuálne PN v rámci akejkoľvek diagnózy, poistnú zmluvu nie je možné uzatvoriť, ale až po jej prekonaní a ocenení zdravotného stavu.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

59421

Trendom poistného trhu je zlučovanie a transformácia na pobočky

Pobočky však podľa Národnej banky Slovenska len v obmedzenej miere podliehajú jej dohľadu.
06.12.2021
Čítať viac o Trendom poistného trhu je zlučovanie a transformácia na pobočky
Celne sklo

Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o havarijnom poistení

Kupujete nové auto? Bez ohľadu na to, či len nedávno opustilo výrobnú linku alebo už má najazdených niekoľko desiatok tisíc kilometrov, za úvahu určite stojí aj havarijné poistenie, známe aj ako KASKO. Ktorých päť argumentov by ste pred rozhodnutím nemali prehliadnuť?
06.12.2021
Čítať viac o Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o havarijnom poistení
a-runner-focuses

Klienti Allianz môžu získať genetickú analýzu v digitálnej podobe

Allianz ponúka klientom inovovanú analýzu DNA, ktorá pomáha zlepšiť kvalitu života. Individuálny plán v digitálnej podobe ponúka konkrétne odporúčania v oblasti stravovania, športu, zvládania stresu či kvalitného spánku. Osobnú genetickú analýzu získajú klienti Allianz k poisteniu kritických chorôb.
06.12.2021
Čítať viac o Klienti Allianz môžu získať genetickú analýzu v digitálnej podobe

Vyberáme z banky.sk