VšZP zatiaľ nemá zazmluvnené pôrody v nemocnici Bory

Nemocnica Bory od 1. júna spúšťa gynekologicko-pôrodnícke a neonatologické oddelenie. Špičkový tím odborníkov ponúkne komplexnú starostlivosť a individuálny prístup pacientkám, mamičkám a novorodencom. VšZP však nemá zazmluvnené všetky úkony.

nemocnicaB1-zdrojB

O ženy sa bude starať tím špičkových odborníkov

V nemocnici Bory bude pracovať tím medicínskych profesionálov, ktorých cieľom je vybudovať špičkové gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, vrátane onkogynekologického centra, urogynekologického centra, centra pre liečbu endometriózy a myomatózy. Súčasťou bude aj centrum fetálnej medicíny, ktoré na Slovensku chýba. Centrum, v prípade potreby, bude realizovať aj komplexné vnútromaternicové výkony na samotnom plode. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení bude pôsobiť viac ako tridsať gynekológov a pôrodníkov a päťdesiat pôrodných asistentiek. Primárom Pôrodnice Bory bude Marián Križko.

Ako vyzerá pôrodnica Bory

Pôrodnica Bory disponuje ôsmimi pôrodnými izbami hotelového typu s vlastným sociálnym zariadením vybavenými medicínskou technikou v podobe plnohodnotnej pôrodnej sály. Rodička strávi celý pobyt od príchodu do nemocnice až po záverečnú popôrodnú fázu v súkromí na jednom mieste. V tesnej blízkosti pôrodných izieb sa nachádzajú aj dve sekčné sály, z ktorých jedna je vždy pripravená pre prípad, ak by pri pôrode nastali nečakané komplikácie.
nemocnicaB-zdrojB

Výhody, ktoré ponúka Pôrodnica Bory

  • ambulantná starostlivosť o tehotné ženy
  • samostatné moderné a nepriechodné pôrodné izby
  • individuálna starostlivosť a prítomnosť partnera
  • ošetrenie bábätka priamo na pôrodnej izbe a bonding
  • konzultácia pôrodného plánu
  • skupinové aj individuálne predpôrodné kurzy
  • bylinná náparka a aromaterapia
  • možnosť voľby úľavovej a pôrodnej polohy
  • možnosť zazmluvnenia pôrodnej asistentky a lekára
  • odber pupočníkovej krvi

Prvé pôrody už na začiatku júna

Na svojej webovej stránke nemocnica Bory uvádza: Aktuálne má Nemocnica Bory zazmluvnený kompletný medicínsky program oddelení s oboma súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Poistenkyne VšZP budú môcť využiť služby gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia iba v neodkladnom zdravotnom stave.

Na tieto informácie reaguje štátna poisťovňa: "Poistenky VšZP môžu rodiť aj v tomto zdravotníckom zariadení, napríklad aj z dôvodu, že  práve tam majú svojho pôrodníka, i keď nie je zazmluvnené. Pôrod je v každom prípade zákonom definovaný ako neodkladná zdravotná starostlivosť, takže náklady s ním spojené zdravotná poisťovňa uhrádza aj nezmluvnému poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti. Ak teda dôjde k pôrodu v Nemocnici Bory, toto zariadenie si v prípade rodičky, poistenky VšZP, bude môcť za obvyklých podmienok uplatniť úhradu súvisiacich nákladov zdravotnej starostlivosti voči VšZP. Uvedené plne platí aj pre súvisiacu starostlivosť o novorodenca."

V súčasnosti už prebieha predpôrodná príprava mamičiek s plánovanými pôrodmi. Rodičky, ktoré majú termín pôrodu v septembri a októbri sa môžu v pôrodnici registrovať od 15. Júna 2023 na call centre 0950 105 510 alebo osobne na recepcii v Nemocnici Bory.

Vyberáme z poistovne.sk

53665

Novis končí, slovenský poistný trh je však podľa analytikov stabilizovaný

Koniec poisťovne Novis neznamená podľa analytikov to, že v jej krokoch pôjdu aj ďalšie komerčné poisťovne. Národná banka Slovenska v pondelok informovala, že vzala poisťovni Novis licenciu.
06.06.2023
Čítať viac o Novis končí, slovenský poistný trh je však podľa analytikov stabilizovaný
Narodna Banka Slovenska -001

NBS odobrala povolenie na vykonávanie poisťovacej činnosti spoločnosti Novis

Národná banka Slovenska (NBS) odobrala povolenie na vykonávanie poisťovacej činnosti spoločnosti Novis Insurance Company, Novis Versicherungsgesellschaft, Novis Compagnia di Assicurazioni, Novis Poisťovňa a.s.
06.06.2023
Čítať viac o NBS odobrala povolenie na vykonávanie poisťovacej činnosti spoločnosti Novis

Asistenčné služby k cestovnému poisteniu

Viete, že asistenčné služby môžete využiť aj v iných prípadoch ako je škodová udalosť? Pozreli sme sa na situácie, kedy vám vedia pomôcť.
05.06.2023 | redakcia
Čítať viac o Asistenčné služby k cestovnému poisteniu

Vyberáme z banky.sk