Vienna Insurance Group v SR s poistným 716,5 mil. eur

Zisk pred zdanením spoločnosti poklesol o 12,8 % na 51,9 mil. eur.


Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli v minulom roku objem poistného na úrovni 716,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles o 1,4 %. Predpis v neživotnom poistení vzrástol o 1,8 mil. eur na 337 mil. eur. Avšak v oblasti životného poistenia to bol pokles o 4,1 % na 379,5 mil. eur. Zisk pred zdanením poklesol o 12,8 % na 51,9 mil. eur.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ 2 000 €!

Ako skonštatovala skupina, zdržanlivosť v prípade jednorázovo plateného poistenia mala za následok celkový pokles v životnom poistení. Avšak zároveň doplnila, že sa úspešne rozvíjal predaj životného poistenia s bežne plateným poistným spoločnosťou Poisťovňa Slovenskej sporiteľne prostredníctvom lokálnej dcérskej spoločnosti Erste Group.

Celý koncern Vienna Insurance Group dosiahol vlani predpísané poistné niečo vyše 9 mld. eur. V medziročnom porovnaní sa znížilo o 1,4 %. Pokles súvisí predovšetkým s pretrvávajúcou nízkou úrokovou mierou a so zdržanlivosťou pri predaji jednorázovo plateného životného poistenia. Zisk pred zdanením poklesol o 66,8 % na 172,1 mil. eur.

Vienna Insurance Group patrí k vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku, ako aj v strednej a východnej Európe. V skupine je približne 50 spoločností v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.
 

Vyberáme z poistovne.sk

bicycle-in-the-garden

Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?

Vo väčších mestách na Slovensku si môžete prenajať elektrickú kolobežku, alebo bicykel. Všetko vyriešite cez apku v mobile. Čo však v prípade, ak spôsobíte nehodu? Kedy je zodpovedný používateľ a kedy majiteľ, resp. prevádzkovateľ? Prečítajte si, aký postup treba dodržať.
11.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?
hand-reaching-out-to-drone

Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?

Moderné zariadenia ako elektrické kolobežky či drony pred niekoľkými rokmi ešte neexistovali. Ako sa postaví poisťovňa k riešeniu škody, ak niekoho zraníte s letiacim dronom či zrazíte na elektrickej kolobežke a máte poistnú zmluvu z doby, keď tieto zariadenia ešte neexistovali?
08.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?
Pred dovolenkou myslite na poistenie. Groupama.

Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Dovolenka autom je pre mnohých obľúbená najmä vďaka slobode, voľnosti a dobrodružstvám. Zo Slovenska to navyše máme k moru len na skok a na pláži môžeme byť už po pár hodinách jazdy. Či už sa vyberiete na juh do Slovákmi obľúbených destinácií ako sú Terst, Istria, či Makarska alebo pôjdete za históriou na sever do Poľska alebo Nemecka, tieto rady využijete vždy.
07.06.2021
Čítať viac o Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Vyberáme z banky.sk