SP rozširuje elektronické služby pre zamestnávateľov

Od začiatku budúceho mesiaca budú zamestnávatelia povinní Sociálnej poisťovni zasielať v elektronickej forme aj registračný list zamestnávateľa - zmena a odhláška.

Sociálna poisťovňa (SP) od 1. októbra tohto roka rozširuje spôsob povinnej elektronickej komunikácie so zamestnávateľmi. Od začiatku budúceho mesiaca budú zamestnávatelia povinní poisťovni zasielať v elektronickej forme aj ďalšie tlačivá, a to registračný list zamestnávateľa - zmena a odhláška. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. Už od decembra 2011 sú všetci zamestnávatelia povinní zasielať SP elektronicky tlačivá, ako je napríklad registračný list fyzickej osoby, mesačný výkaz poistného a príspevkov, či výkaz poistného a príspevkov.

V prípade registračného listu zamestnávateľa - prihlášky podľa Višvádera platí, že zamestnávateľ, ktorý sa prihlasuje do registra zamestnávateľov po prvýkrát, predkladá registračný list zamestnávateľa pobočke v papierovej forme. Zamestnávateľ, ktorý sa prihlasuje do registra zamestnávateľov opätovne po tom, ako už bol v registri zamestnávateľov prihlásený, predkladá registračný list pobočke v papierovej forme alebo elektronicky prostredníctvom Systému elektronických služieb. "Zamestnávateľ môže v odôvodnených prípadoch písomnou žiadosťou požiadať o udelenie výnimky z povinnosti zasielať registračné listy, mesačné výkazy poistného a výkazy poistného elektronicky," informoval Višváder. Žiadosť o udelenie výnimky je podľa neho potrebné doručiť príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne osobne alebo poštou.

Vyberáme z poistovne.sk

Data_HR Groupama

Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ

Vysoká spokojnosť zamestnancov, nízka fluktuácia a množstvo skvelých benefitov, ktoré ocenia kolegovia všetkých generácií. Poisťovňa Groupama pravidelne pripravuje anonymné interné prieskumy na zistenie spokojnosti zamestnaneckého kolektívu. Tejto iniciatívy sa pravidelne zúčastňuje viac ako 94 % kolegov.
20.04.2021
Čítať viac o Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ
reading-in-hospital-waiting-room

Korona vs. psychiatrické diagnózy. Ako stúpol ich počet?

Súčasná pandémická situácia neprospieva psychickej rovnováhe. Oslovili sme zdravotné poisťovne s otázkou, či v tomto období zaznamenali nárast zdravotných problémov z pohľadu psychiatrických ochorení.
19.04.2021
Čítať viac o Korona vs. psychiatrické diagnózy. Ako stúpol ich počet?
write-notes-from-laptop

Ak chcete zrušiť starú životnú poistku a uzatvoriť novú, na toto myslite vopred

V minulom článku sme sa venovali téme, či je alebo nie je možné zmeniť investičné resp. kapitálové poistenie na rizikové. V tomto článku sa pozrieme na to, či budete platiť nižšie, alebo vyššie poistné a poukážeme na najčastejšie chyby, ktoré klienti robia.
15.04.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Ak chcete zrušiť starú životnú poistku a uzatvoriť novú, na toto myslite vopred

Vyberáme z banky.sk