Skupina VIG vykázala za tri štvrťroky zisk 301 mil. eur

Hrubé predpísané poistné skupiny Vienna Insurance Group za január až september stúplo o 0,7 percenta na 6,96 mld. eur.

 Rakúska poisťovacia skupina Vienna Insurance Group (VIG) za deväť mesiacov tohto roka evidovala mierny rast hrubého predpísaného poistného, a to o 0,7 percenta na sumu 6,96 mld. eur. Zisk spoločnosti pred zdanením za január až september bol v objeme 301,3 mil. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 88,4 %. Výsledok však skresľoval výrazne slabší porovnávací základ, keď skupina v rovnakom období vlaňajška vytvorila jednorazové opravné položky v sume 195 mil. eur.

16 tipsport

VIG ďalej v utorok informovala, že príspevok regiónu strednej a východnej Európy (SVE) k jej celkovému zisku pred zdanením predstavoval 65 %. Na hospodárenie v prvých troch štvrťrokoch naďalej negatívne vplývali rekordne nízke úrokové sadzby Európskej centrálnej banky. Kombinovaný ukazovateľ, ktorý porovnáva náklady a škodovosť s predpísaným poistným, dosahuje v 1.-3. štvrťroku 2016 97,9 %.

Skupina Vienna Insurance Group podniká v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia tri koncernové poisťovne skupiny Vienna Insurance Group, a to Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

bicycle-in-the-garden

Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?

Vo väčších mestách na Slovensku si môžete prenajať elektrickú kolobežku, alebo bicykel. Všetko vyriešite cez apku v mobile. Čo však v prípade, ak spôsobíte nehodu? Kedy je zodpovedný používateľ a kedy majiteľ, resp. prevádzkovateľ? Prečítajte si, aký postup treba dodržať.
11.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?
hand-reaching-out-to-drone

Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?

Moderné zariadenia ako elektrické kolobežky či drony pred niekoľkými rokmi ešte neexistovali. Ako sa postaví poisťovňa k riešeniu škody, ak niekoho zraníte s letiacim dronom či zrazíte na elektrickej kolobežke a máte poistnú zmluvu z doby, keď tieto zariadenia ešte neexistovali?
08.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?
Pred dovolenkou myslite na poistenie. Groupama.

Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Dovolenka autom je pre mnohých obľúbená najmä vďaka slobode, voľnosti a dobrodružstvám. Zo Slovenska to navyše máme k moru len na skok a na pláži môžeme byť už po pár hodinách jazdy. Či už sa vyberiete na juh do Slovákmi obľúbených destinácií ako sú Terst, Istria, či Makarska alebo pôjdete za históriou na sever do Poľska alebo Nemecka, tieto rady využijete vždy.
07.06.2021
Čítať viac o Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Vyberáme z banky.sk