Skupina VIG vykázala za prvý polrok zisk 201 mil. eur

Hrubé predpísané poistné skupiny Vienna Insurance Group za január až jún stúplo o 0,4 percenta na 4,9 mld. eur.


Rakúska poisťovacia skupina Vienna Insurance Group (VIG) v prvom polroku dosiahla mierny rast hrubého predpísaného poistného, a to o 0,4 percenta na sumu 4,9 mld. eur. Zisk spoločnosti pred zdanením za január až jún bol v objeme 201,3 mil. eur. Poisťovňa o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke. "Ohlásili sme zámer zdvojnásobiť zisk dosiahnutý vlani až do sumy 400 mil. eur a naše výsledky za prvý polrok ukazujú, že sme na správnej ceste pre dosiahnutie tohto cieľa," uviedla generálna riaditeľka VIG Elisabeth Stadlerová.

VIG podľa jej šéfky plán plní hoci sa nezmenilo prostredie nízkych úrokových sadzieb, ktoré má naďalej negatívny vplyv na finančné výsledky spoločnosti. Júlové potvrdenie ratingu VIG na stupni A+ medzinárodnou ratingovou agentúrou Standard & Poor's podľa šéfky poisťovne ukazuje presvedčenie agentúry, že VIG bude schopná udržať si vedúce postavenie na trhu Rakúska a v regióne strednej a východnej Európy.

Skupina Vienna Insurance Group podniká v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia tri koncernové poisťovne skupiny Vienna Insurance Group, a to Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

bicycle-in-the-garden

Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?

Vo väčších mestách na Slovensku si môžete prenajať elektrickú kolobežku, alebo bicykel. Všetko vyriešite cez apku v mobile. Čo však v prípade, ak spôsobíte nehodu? Kedy je zodpovedný používateľ a kedy majiteľ, resp. prevádzkovateľ? Prečítajte si, aký postup treba dodržať.
11.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?
hand-reaching-out-to-drone

Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?

Moderné zariadenia ako elektrické kolobežky či drony pred niekoľkými rokmi ešte neexistovali. Ako sa postaví poisťovňa k riešeniu škody, ak niekoho zraníte s letiacim dronom či zrazíte na elektrickej kolobežke a máte poistnú zmluvu z doby, keď tieto zariadenia ešte neexistovali?
08.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?
Pred dovolenkou myslite na poistenie. Groupama.

Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Dovolenka autom je pre mnohých obľúbená najmä vďaka slobode, voľnosti a dobrodružstvám. Zo Slovenska to navyše máme k moru len na skok a na pláži môžeme byť už po pár hodinách jazdy. Či už sa vyberiete na juh do Slovákmi obľúbených destinácií ako sú Terst, Istria, či Makarska alebo pôjdete za históriou na sever do Poľska alebo Nemecka, tieto rady využijete vždy.
07.06.2021
Čítať viac o Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Vyberáme z banky.sk