Skupina Generali ku koncu septembra s prevádzkovým výsledkom 4 mld. eur

Čistý zisk skupiny Generali dosiahol 1,297 mld. eur.

Euro-007

Prevádzkový výsledok skupiny Generali dosiahol ku koncu septembra 4 mld. eur, a to vďaka pozitívnemu vývoju v segmente poistenia majetku a zodpovednosti, ako aj v oblasti asset managementu. Rast podporili aj nedávne akvizície skupiny v rámci regiónu Rakúsko, stredná a východná Európa a Rusko a ďalších segmentov. Celkové predpísané poistné sa zvýšilo o 0,3 % na 52 mld. eur.

Čistý zisk skupiny Generali dosiahol 1,297 mld. eur pri medziročnom poklese o 40 %. Tento pokles je však podľa vyjadrení spoločnosti výsledkom odpisov finančných aktív v hodnote 310 mil. eur. Dôvodom je zníženie výkonnosti finančných trhov ovplyvnených pandémiou koronavírusu, ako aj suma 100 mil. eur pre mimoriadny medzinárodný COVID-19 fond, ktorý založila skupina Generali na pomoc v boji s koronavírusom. Ostatné mimoriadne náklady boli v celkovej výške 256 mil. eur.

Generali je jedným z popredných poskytovateľov poistenia a asset managementu. Vznikla v roku 1831 a pôsobí vo viac ako 50 krajinách sveta. V Rakúsku, strednej a východnej Európe a Rusku pôsobí skupina prostredníctvom regionálneho zastúpenia, ktoré zastrešuje celkovo 13 krajín a patrí tak medzi troch najväčších poisťovateľov v tomto regióne.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-texting-gradient-iphone

Má vinník povinnosť nahlásiť nehodu do poisťovne, aj keď jeho auto nie je poškodené?

Vodič nákladného auta pri cúvaní poškodil iné osobné auto. Keďže na nákladiaku nebola žiadna škoda, šofér to uzavrel tak, že do poisťovne nahlásiť škodovú udalosť nemusí ísť. Mal pravdu? Čo radia odborníci? Prinášame vám niekoľko užitočných odporúčaní.
11.05.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Má vinník povinnosť nahlásiť nehodu do poisťovne, aj keď jeho auto nie je poškodené?
sunglasses-car-keys

Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?

Online poistenie auta na porovnávacích weboch je cenovo takmer zhodné s cenou v poisťovni. Rozdiel je v pridaných službách
07.05.2021 | redakcia
Čítať viac o Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?
34148_obr

Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Od 1. mája 2021 nastali v Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (ASDSS) personálne zmeny. Novými členmi trojčlenného predstavenstva spoločnosti sa stali Agata Aniela Przygoda (40) a Juraj Dlhopolček (42). Nahradili doterajších členov vedenia Petra Karcola a Juraja Liptáka, ktorí zo spoločnosti odchádzajú.
03.05.2021
Čítať viac o Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Vyberáme z banky.sk