Poistenie úrazu vám liečebné náklady nepreplatí

V rámci cestovného poistenia vám poisťovne okrem poistenia liečebných nákladov ponúkajú aj poistenie úrazu. Oplatí sa platiť si obe poistenia? 


Keď sa na zahraničnej dovolenke či lyžovačke zraníte pomôže vám klasické cestovné poistenie, ktoré hradí aj liečebné náklady po úraze. Načo je vám potom ešte úrazové poistenie?

“Ide o dve úplne odlišné krytia, ktoré spolu v zásade nesúvisia,” vysvetľuje Gabriel Tóth, marketingový špecialista z Allianz –Slovenskej poisťovne.

Poistenie liečebných nákladov vám pokryje priame náklady na liečenie neočakávaného náhleho ochorenia alebo úrazu (napríklad poplatky za vyšetrenie, ošetrenie, nemocničný pobyt, chirurgické zákroky ), vrátane nákladov na váš prevoz do nemocnice či do vlasti. “Poistenie liečebných nákladov kryje aj predpísané lieky či dopravu neplnoletých do miesta bydliska,” dodáva Zuzana Hliváková, marketingová riaditeľka poisťovne Generali.

Na druhej strane poistenie úrazu je jednorazové odškodnenie (iba vo výške dohodnutej poistnej sumy) v prípade trvalých následkov po úraze či v prípade smrti. “Z úrazového poistenia sa žiadne liečebné náklady nekryjú,” dodáva Tóth.

V Union aj Generali poisťovni vám trvalé následky posudzujú spravidla po roku od vzniku úrazu. „To znamená, ak si klient napríklad pri lyžovačke v Rakúsku zlomí končatinu a potrebuje ošetrenie alebo operáciu, budú kryté z poistenia liečebných nákladov. Ak sa po roku vyskytnú trvalé následky po uvedenom úraze, poistné plnenie si môže uplatniť z úrazového poistenia, dodáva Hliváková.

Neprehliadnite:
Online cestovné poistenie si môžete kúpiť aj po vycestovaní
Celoročné nepretržité cestovné poistenie musíte zaplatiť naraz
Mladí majú pri cestovnom poistení zľavy


 

Vyberáme z poradne

33131_obr

Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

ýka sa to tých samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré podali daňové priznanie za minulý rok v pôvodnej lehote do 31. marca tohto roka.
07.08.2020
Čítať viac o Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške
ohen

Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Pri varení či grilovaní na záhrade by sme nemali zabúdať na to, že aj malá neopatrnosť môže spôsobiť značné škody na majetku a na zdraví.
06.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Vyberáme z banky.sk