Poistenie bazénu či záhradného nábytku. Možno ho aj máte, len o tom neviete

„Pri rodinnom dome máme bazén a v altánku zase záhradný nábytok. O pár dní odchádzame na dovolenku a doma sa nevieme dohodnúť, či naše poistenie nehnuteľnosti a domácnosti zahŕňa aj tieto veci mimo domu. Pýtame sa nielen kvôli zlodejom či vandalom, ale aj kvôli poškodeniam počas víchrice či búrky, keďže posledné týždne sú síce horúce, no búrky a vietor je o to silnejší.“


Takýto podnet sme obdržali v poisťovni Groupama pred pár dňami. Nie je to prvýkrát, keď ľudia majú poistenie a nevedia, čo všetko zahŕňa a kedy si môžu uplatniť škodu. Táto téma je mimoriadne aktuálna, keďže aj Slovenský hydrometeorologický ústav vydáva výstrahy a upozornenia na extrémne počasie na dennej báze. Búrka so silným vetrom vám môže na záhrade narobiť poriadnu šarapatu.

Hneď na úvod je dôležité povedať, že pri poistení domu a bytu prichádzajú do úvahy dve možnosti. Buď si klient poistí len nehnuteľnosť, alebo aj domácnosť. Poistenie domácnosti sa vzťahuje na všetky hnuteľné veci, ako napr. nábytok, koberce, elektronika či šatstvo. Poistenie nehnuteľnosti chráni všetky steny a pevné súčasti budovy, napr. okná, dvere, podlahy, strechu.

„Vonkajší bazén, ktorý je zamurovaný v zemi je možné poistiť ako vedľajšiu stavbu. Podobne je to aj pri presklenom krytí bazénu, altánku, slnečných kolektoroch, oplotení či záhradnej kôlne,“ vysvetľuje hovorkyňa poisťovne Groupama, Martina Cvachová.

lista Neprehliadnite

Ak hovoríme o gumených a nafukovacích bazénoch alebo záhradnom nábytku, tie pod toto poistenie nehnuteľnosti nepatria, ale dajú sa poistiť ako súčasť domácnosti. Pri tomto druhu poistení si ale treba dať pozor na podmienky. Niektoré poisťovne vyžadujú, aby boli tieto objekty uložené za uzamykateľnými dverami. V niektorých prípadoch môže byť nábytok či bazén aj voľne na pozemku, podmienkou však býva funkčné oplotenie, zvyčajne v požadovanej výške minimálne 1,6 metra. Pri poistení proti krádeži vždy platí zásada, že musí byť prekonaná prekážka.


Groupama je na slovenskom poistnom trhu prítomná od 1. januára 2009. V súčasnosti pôsobí ako pobočka maďarskej poisťovne Groupama Biztosító Zrt. Na Slovensku sú produkty Groupama dostupné vo vlastných klientskych centrách, pobočkách OTP Banky Slovensko, a. s. a v maklérskej sieti, resp. u partnerov poisťovateľa.

PR servis

Vyberáme z poistovne.sk

8466

Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti

Na Slovensku je drvivá väčšina bytových domov podpoistená. Konštatuje to Združenie pre lepšiu správu bytových domov.
26.09.2022
Čítať viac o Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?
Zlatá minca 2022 certifikát

Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Allianz uspela v ďalšom ročníku súťaže Zlatá minca. Produkty Allianz – Slovenskej poisťovne vysoko ocenila 189-členná odborná porota.
23.09.2022
Čítať viac o Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Vyberáme z banky.sk