Pobyt detí v letnom tábore si radšej poistite

Poisťovne odporúčajú dieťa poistiť nielen na liečbu, ale aj proti úrazu. 


POISTOVNE.sk zisťovali aké cestovné poistenie je najvhodnejšie pre deti, ktoré sa chystajú na dvojtýždňový pobyt v detskom tábore pri jadranskom mori alebo na Slovensko.

Pri výbere poistenia pre dieťa by ste mali zvážiť jeho aktivity v tábore a cenu, ktorú ste ochotní zaplatiť.
Ak si vyberiete len niektoré z balíka poistení ušetríte. Na druhej strane pri kúpe celého balíka cestovného poistenia sa vyhnete prekvapeniam, že poistenie úrazu vám síce pokryje trvalé následky úrazu, hospitalizáciu či smrť úrazom, ale liečebné náklady tam zahrnuté nie sú.

lista Neprehliadnite Lucia Makayová, hovorkyňa Generali odporúča pre deti v letnom tábore krátkodobé cestovné poistenie – balík Plus, v ktorom je okrem liečebných nákladov, poistenia pátrania a záchrany, poistenia zodpovednosti zahrnuté aj úrazové poistenie.

Pre pobyt v detskom tábore na Jadrane odporúča komplexné cestovné poistenie Assist Card Classic aj poisťovňa Kooperativa.

“Ide o balíkové poistenie zahŕňajúce poistenie liečebných nákladov, úrazové poistenie (trvalé následky úrazu a smrť následkom úrazu) , poistenie zodpovednosti za škodu (na majetku aj na zdraví, poistenie batožiny a asistenčnú službu,” Erika Barkolová, riaditeľka marketing poisťovne Kooperativa.

Vyberte si najlacnejšie online poistenie!


Za dve deti si pýtajte zľavu

Deti majú zvyčajne v poisťovniach zľavnenú cenu na cestovné poistenie. V niektorých poisťovniach až do 18- tky inde iba do 16 roku.

Ušetriť by ste mohli, ak by ste dojednali poistenie online alebo telefonicky prípadne mali vernostnú zľavu za iné poistky v rámci poisťovne.

V Generali by ste za balík Plus na 14 dní zaplatili 18,20 eur za dieťa. „Ak by boli obe deti poistené na jednej poistnej zmluve, výsledné poistné po zľavách by bolo 26,20 eur, čiže 13,10 eur na osobu,“ vyčísľuje Makayová.

V Kooperative by ste za jedno dieťa na 14 dní zaplatili 18,62 eur v zahraničí, ale na Slovensku by pobyt v tábore vyšiel je iba 4,62 eur.

Ak by bol pobyt pri Jadrane poistený cez cestovnú kanceláriu, cena za 14 dní pre 1 dieťa by bola nižšia iba 14,84 eur.
 

Vyberáme z poistovne.sk

long-tree-trunks-stab-the-sky

Klienti Allianz digitálnou komunikáciou ušetrili už vyše 1000 stromov

Milióny ušetrených dokumentov a obálok klientov Allianz zachránilo 2 hektárový les. Takmer polovica klientov komunikuje s Allianzom elektronicky, pri nových klientoch je to 100 %. Efektívnym nástrojom online komunikácie je portál Môj Allianz.
25.11.2021
Čítať viac o Klienti Allianz digitálnou komunikáciou ušetrili už vyše 1000 stromov

Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú hlodavcom alebo mačkou?

Rozhryzené káble a hadičky vedia úplne znefunkčniť vozidlo. Pozreli sme sa, či opravu auta vám preplatí poisťovňa, alebo si ju budete musieť uhradiť z vlastného vrecka.
25.11.2021 | redakcia
Čítať viac o Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú hlodavcom alebo mačkou?
Doktor a peniaze-005

Zdravotnú poisťovňu zmení od budúceho roka 152-tisíc ľudí

V porovnaní s minulým rokom ide o viac než 500-percentný nárast neakceptovaných prihlášok, ktoré zahŕňajú duplicitné aj späť-vzaté prihlášky.
22.11.2021
Čítať viac o Zdravotnú poisťovňu zmení od budúceho roka 152-tisíc ľudí

Vyberáme z banky.sk