„Od zábavy k úrazu je na skok,“ varuje nová preventívna kampaň

„Prevencia má cenu zlata!“ je názov novej preventívnej kampane Nadácie Allianz a Slovenského paralympijského výboru (SPV). Neuvážený skok do vody môže mať fatálne následky.

image009
Nadácia Allianz v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom (SPV) v auguste odštartovali preventívnu kampaň „Prevencia má cenu zlata!“ V letnej časti venovanej prevencii pri skokoch do vody zarezonujú príbehy paralympionikov Mariána Kamiena, Radoslava Malenovského a Mariána Kuřeju, ktorí sa zranili práve pri skokoch do vody a stali sa ambasádormi kampane. Kampaň je vo viacerých vlnách plánovaná do roku 2024, kedy sa budú v Paríži konať ďalšie paralympijské hry.

„Nadácia Allianz od svojho vzniku podporuje najmä projekty zamerané na ochranu zdravia, prevenciu a dlhodobo tiež podporuje slovenských paralympionikov. Práve paralympionici sú príkladom toho, že aj po úraze sa dá naplno venovať športu, ktorý prináša nielen radosť a drinu, ale aj úspech. Prvou z jedinečnej série preventívnych kampaní pripravených v spolupráci so SPV je téma skokov do vody – aktivita, ktorá prirodzene patrí k letu. Ak si včas uvedomíme, že nemáme vstupovať do rizikovej situácie, zistíme, že prevencia má cenu zlata a lepšie je zostať zdravý ako neskôr niesť veľmi nepríjemné následky pre nás a pre naše okolie. A ak pomôžeme aspoň niekomu vyhnúť sa pri skoku do vody zraneniu, kampaň splní svoj cieľ,“ konštatuje správkyňa Nadácie Allianz Lucia Strnad Muthová. Nadácia Allianz a SPV odštartovali preventívnu kampaň uprostred letných prázdnin, kedy sú ľudia v dovolenkovom období menej koncentrovaní. To vedie k množstvu úrazov, kde jedna sekunda nepozornosti dokáže navždy zmeniť život.„Naším cieľom je dosiahnuť aspoň to, aby sa ľudia zamysleli nad dôsledkami svojho konania skôr, než sa úraz môže stať. Budem rád, ak sa nám podarí zasiahnuť predovšetkým mladú generáciu. Tá totiž najčastejšie podľahne túžbe po adrenalínových zážitkoch a tie sa nezriedka končia až absurdnými úrazmi,“ zdôrazňuje predseda SPV Ján Riapoš.

Po letných skokoch do vody bude na jeseň preventívna kampaň pokračovať témou mikrospánku za volantom ako jednej z najčastejších príčin dopravných nehôd. Pribúdajú najmä v „dušičkovom“ období, kedy na cesty vyrážajú aj menej skúsení vodiči. Ďalšou témou budú adrenalínové športy - lyžovanie, snowboarding, horolezectvo, paragliding alebo cyklistika, ktoré sa môžu takisto skončiť vážnym zranením.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

peniaze1-redakcia

Počet poistných podvodov narastá

Poisťovňa UNIQA v prvom polroku 2022 prešetrila viac ako 1000 pokusov o poistný podvod. Pozrite si, aké podvody sa vyskytujú najviac a o akú sumu sa chceli podvodníci obohatiť.
18.08.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Počet poistných podvodov narastá
zdravotnictvo-IvanS

Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach

Minimálny zdravotný odvod či spoplatnenie podania na úrad pre dohľad sú podľa asociácie len časťou tohto protipacientskeho návrhu.
17.08.2022
Čítať viac o Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach
turistika3-redakcia

Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Od začiatku tohto roka zomrelo v slovenských horách už rekordných 30 turistov. Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) je to najviac za posledných 10 rokov.
17.08.2022
Čítať viac o Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Vyberáme z banky.sk