Notebook ani smartfón nepokrýva základný balíček cestovného poistenia

Do zoznamu vecí, ktoré si so sebou beriete na každú letnú dovolenku, pravdepodobne patrí aj elektronika.


Veď fotoaparáty, notebooky a najmä smartfóny sa stali každodennou súčasťou našich životov. Nesmú nám teda chýbať ani počas niekoľkých voľných dní pri mori či exotickom poznávacom zájazde.

Portál Poisťovne.sk preto zisťoval, či v rámci základného balíčka cestovného poistenia je poistená aj elektronika – predovšetkým fotoaparáty, notebooky a smartfóny.

Stačí si pripoistiť batožinu?


V UNIQA poisťovni je v rámci pripoistenia batožiny poistená každá elektronika, ktorú si so sebou do dovolenkového rezortu vezmete. „Pripoistenie fotoaparátu, notebooku alebo mobilu teda nie je potrebné, pokiaľ sú súčasťou klientovej batožiny,“ povedala Beata Lipšicová, PR konzultantka UNIQA poisťovne.
Rovnaké je to tiež v ČSOB poisťovni. Pripoistenie batožiny sa však nevzťahuje na elektronické hry a ich príslušenstvo, vrátane herných konzol a nosičov dát.


ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE O CESTOVNOM POISTENÍ


Aj v KOMUNÁLNEJ poisťovni je elektronika zahrnutá v rámci pripoistenia batožiny. Výška poisteného krytia je však maximálne 166 eur za jednu vec. Klient má však samozrejme možnosť pripoistiť si fotoaparát či kameru na vyššiu poistnú sumu.

Špecialistka PR a marketingu KOMUNÁLNEJ poisťovne Daniela Šulcová ešte upozornila klientov na veľmi dôležitú vec: „Poistené veci nie sú poistením kryté, ak sú ponechané v interiéri motorových vozidiel, v lodiach a v iných dopravných prostriedkoch.“ Elektroniku tak nikdy nenechávajte v aute.

Elektronika krytá v komplexnejších balíkoch, no len do určitej hodnoty


Technické prístroje všetkého druhu sú v Generali Poisťovni poistené v balíkoch Komfort a Komplet. „Poistené na poistnú sumu 1 000 eur sú tak fotoaparáty, kamery, laptopy, optické prístroje, zábavná elektronika či mobilné telefóny. Každá cenná vec je poistená na tretinu poistnej sumy,“ uviedol Manažér komunikácie a hovorca Generali Poisťovne, Milan Janásik.

lista Neprehliadnite

Ak chcete mať počas dovolenky elektroniku poistenú, ani v Poštovej poisťovni vám základný balíček cestovného poistenia nebude stačiť. Rovnako si budete musieť pripoistiť batožinu, ktorá je automaticky poistená v rozšírenom i komplexnom balíku. „V týchto dvoch balíkoch sú poistené veci ako fotografické a filmovacie prístroje, prenosné počítače, tablety, mobilné telefóny, satelitné navigačné GPS systémy, prístroje audiovizuálnej techniky a ich príslušenstvo do limitu 170 € v rámci územnej platnosti Chorvátsko alebo 330 € v rámci územnej platnosti Európa alebo celý svet,“ povedala Anna Tkáčová, hovorkyňa Poštovej poisťovne.

Pred dovolenkou teda neváhajte a pripoistite si tiež batožinu, eventuálne zvážte pripoistenie samotnej elektroniky na vyššiu sumu v závislosti od jej hodnoty.

Vyberáme z Poistovne.sk

brown-eyes-of-a-person-wearing-a-face-mask

Zdravotná poradňa: Očkovanie proti COVID-19 vs. očkovanie proti chrípke

Ak som zaočkovaný proti COVID-19, chráni ma táto vakcína aj proti bežnej chrípke?
14.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Zdravotná poradňa: Očkovanie proti COVID-19 vs. očkovanie proti chrípke
redakcia-nehoda

Havarijná poradňa: Spôsobili ste si škodu na aute sám? Čo Vám preplatí poisťovňa.

Chcem sa spýtať keď som si škodu na aute spôsobil sám teda svojou jazdou som omylom zroloval baner na ceste. Je možné si to uhradiť nejak cez poistku alebo to všetko ide na moju hlavu?
14.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Havarijná poradňa: Spôsobili ste si škodu na aute sám? Čo Vám preplatí poisťovňa.
Doktor a peniaze-001

Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva - sme však na ňu pripravení?

Zásadnú reformu spôsobu financovania zdravotníctva prináša koncept Value Based Healthcare (VBHC), ktorého základom je pridaná hodnota pre pacienta. Podstatou tohto konceptu je finančné odmeňovanie podľa pridanej hodnoty pre pacienta, a nie na automatické preplácanie zdravotníckych úkonov tak, ako je to dnes.
13.10.2021
Čítať viac o Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva - sme však na ňu pripravení?

Vyberáme z banky.sk