Nielen férový partner, ale aj férový zamestnávateľ

Vysoká spokojnosť zamestnancov, nízka fluktuácia a množstvo skvelých benefitov, ktoré ocenia kolegovia všetkých generácií. Poisťovňa Groupama pravidelne pripravuje anonymné interné prieskumy na zistenie spokojnosti zamestnaneckého kolektívu. Tejto iniciatívy sa pravidelne zúčastňuje viac ako 94 % kolegov.

Data_HR Groupama

Zaujíma nás názor našich kolegov

„V prieskumoch zisťujeme preferencie kolegov k zamestnaneckým benefitom, majú voľné pole, aby uviedli aj vlastné návrhy. Okrem toho nás prirodzene zaujíma celková spokojnosť s podmienkami vykonávania práce, s odmeňovaním, pracovnými procesmi či napr. hodnotenie práce na diaľku, ktoré sa počas pandémie neustále vyvíja,“ hovorí HR manažérka v poisťovni Groupama, Nikoleta Leskovská. V priemere pracuje v roku 2021 na diaľku takmer 80% kolegov, pričom mnohým tento spôsob vyhovuje a radi by takto pokračovali aj v ďalšom období po pandémii.

Nízka fluktuácia, vysoká lojalita

Aj na základe spätnej väzby od kolegov z našich prieskumov sa už niekoľko rokov v rade naše firemné prostredie stále zlepšuje. Odráža sa to aj na číslach, preto sa môžeme pochváliť najmä nízkou fluktuáciou zamestnancov na úrovni 8%.

O spokojnosti kolegov hovorí aj ich lojálnosť, pričom viac ako tretina z nich pracuje v Groupame vyše 5 rokov. „Nájsť dnes na trhu lojálneho zamestnanca, ktorý sa stotožní so stratégiou a smerovaním firmy nie je jednoduché. Preto oceňujeme, ak u nás kolegovia pracujú dlhšie a vytvoria si väzby. K benefitom, ktoré im Groupama ponúka patrí napr. vernostná dovolenka, narodeninové alebo zdravotné voľno, flexibilná pracovná doba a ďalšie,“ vysvetľuje N. Leskovská. A za zmienku z našich interných HR štatistík stojí aj porovnanie zastúpenia pohlaví na vedúcich pozíciách. V rámci celkového počtu vedúcich zamestnancov je to v pomere 54,5% : 45,5% (ženy : muži). V TOP manažmente je zastúpenie rovnomerné, polovica mužov a polovica žien.

Groupama v TOP skupine zamestnávateľov

Napokon, o skvelom pracovnom prostredí vypovedá aj anketa Najzamestnávateľ. Poisťovňa Groupama sa v kategórii bankovníctvo, financie a poisťovníctvo umiestnila na skvelom štvrtom mieste, pričom je Groupama v otázke atraktivity zamestnávateľov lídrom medzi univerzálnymi poisťovňami na Slovensku.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

bicycle-in-the-garden

Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?

Vo väčších mestách na Slovensku si môžete prenajať elektrickú kolobežku, alebo bicykel. Všetko vyriešite cez apku v mobile. Čo však v prípade, ak spôsobíte nehodu? Kedy je zodpovedný používateľ a kedy majiteľ, resp. prevádzkovateľ? Prečítajte si, aký postup treba dodržať.
11.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?
hand-reaching-out-to-drone

Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?

Moderné zariadenia ako elektrické kolobežky či drony pred niekoľkými rokmi ešte neexistovali. Ako sa postaví poisťovňa k riešeniu škody, ak niekoho zraníte s letiacim dronom či zrazíte na elektrickej kolobežke a máte poistnú zmluvu z doby, keď tieto zariadenia ešte neexistovali?
08.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?
Pred dovolenkou myslite na poistenie. Groupama.

Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Dovolenka autom je pre mnohých obľúbená najmä vďaka slobode, voľnosti a dobrodružstvám. Zo Slovenska to navyše máme k moru len na skok a na pláži môžeme byť už po pár hodinách jazdy. Či už sa vyberiete na juh do Slovákmi obľúbených destinácií ako sú Terst, Istria, či Makarska alebo pôjdete za históriou na sever do Poľska alebo Nemecka, tieto rady využijete vždy.
07.06.2021
Čítať viac o Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Vyberáme z banky.sk