Na zmenu zdravotnej poisťovne zostávajú dva mesiace

Ľudia môžu prestúpiť do inej zdravotnej poisťovne raz za rok.

53665
Kto premýšľa nad zmenou zdravotnej poisťovne, na rozhodnutie mu zostávajú presne dva mesiace. Prihlášku do novej poisťovne je potrebné podať najneskôr do 30. septembra a po jej akceptovaní sa poistencom novej poisťovne stane od 1. januára nasledujúceho roka. Analytik František Burda v tlačovej správe spoločnosti FinGO.sk upozorňuje, že pri zmene poisťovne je potrebné porovnávať aj iné parametre, nielen finančné benefity, vďaka ktorým ľudia ušetria.

Pri porovnávaní benefitov zdravotných poisťovní Burda odporúča zohľadniť zdravotný stav poistenca a jeho blízkych, za ktorých zodpovedá. Rozdiel je podľa neho aj v tom, že u starších sa vyskytuje viac ochorení, preto sa častejšie zaujímajú o doplatky za lieky, čakacie lehoty na vyšetrenia a plánované operácie. Mladé rodiny s deťmi môžu zaujať zľavy na detské okuliare, zubný strojček, dobrovoľné očkovania či rôzne testy. Odborník pripomína, že každá poisťovňa sa líši rozsahom siete zazmluvnených lekárov a nemocníc a má aj rôzny počet pobočiek.

„Prihlášku do novej poisťovne si môžete podať osobne priamo na pobočke, o niečo pohodlnejšie je vyplniť prihlášku online alebo osloviť finančného sprostredkovateľa, ktorý zmenu vybaví za vás," dodáva Burda s tým, že z pôvodnej poisťovne sa poistenec nemusí odhlasovať.
 

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_20180706_154126_HDR

Vandalizmus: Ktoré škody vám preplatí poisťovňa a ktoré nie?

Vandali môžu spôsobiť škodu na majetku (posprejovať fasádu), alebo na aute (prerezanie pneumatík). Pozrite si, aké druhy vandalizmu poisťovne rozlišujú, aké doklady budú požadovať a s akými prípadmi sa poisťovne stretávajú najčastejšie.
02.10.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Vandalizmus: Ktoré škody vám preplatí poisťovňa a ktoré nie?
31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Vyberáme z banky.sk