Na zmenu zdravotnej poisťovne zostávajú dva mesiace

Ľudia môžu prestúpiť do inej zdravotnej poisťovne raz za rok.

53665
Kto premýšľa nad zmenou zdravotnej poisťovne, na rozhodnutie mu zostávajú presne dva mesiace. Prihlášku do novej poisťovne je potrebné podať najneskôr do 30. septembra a po jej akceptovaní sa poistencom novej poisťovne stane od 1. januára nasledujúceho roka. Analytik František Burda v tlačovej správe spoločnosti FinGO.sk upozorňuje, že pri zmene poisťovne je potrebné porovnávať aj iné parametre, nielen finančné benefity, vďaka ktorým ľudia ušetria.

Pri porovnávaní benefitov zdravotných poisťovní Burda odporúča zohľadniť zdravotný stav poistenca a jeho blízkych, za ktorých zodpovedá. Rozdiel je podľa neho aj v tom, že u starších sa vyskytuje viac ochorení, preto sa častejšie zaujímajú o doplatky za lieky, čakacie lehoty na vyšetrenia a plánované operácie. Mladé rodiny s deťmi môžu zaujať zľavy na detské okuliare, zubný strojček, dobrovoľné očkovania či rôzne testy. Odborník pripomína, že každá poisťovňa sa líši rozsahom siete zazmluvnených lekárov a nemocníc a má aj rôzny počet pobočiek.

„Prihlášku do novej poisťovne si môžete podať osobne priamo na pobočke, o niečo pohodlnejšie je vyplniť prihlášku online alebo osloviť finančného sprostredkovateľa, ktorý zmenu vybaví za vás," dodáva Burda s tým, že z pôvodnej poisťovne sa poistenec nemusí odhlasovať.
 

Vyberáme z poistovne.sk

8466

Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti

Na Slovensku je drvivá väčšina bytových domov podpoistená. Konštatuje to Združenie pre lepšiu správu bytových domov.
26.09.2022
Čítať viac o Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?
Zlatá minca 2022 certifikát

Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Allianz uspela v ďalšom ročníku súťaže Zlatá minca. Produkty Allianz – Slovenskej poisťovne vysoko ocenila 189-členná odborná porota.
23.09.2022
Čítať viac o Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Vyberáme z banky.sk