Minuloročný zisk poisťovne MetLife Amslico klesol

 

Poisťovňa MetLife Amslico, ktorá sa na Slovensku zameriava primárne na životné poistenie, dosiahla v minulom roku čistý zisk za viac ako 18,7 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles, keďže za rok 2011 evidovala firma zisk 26,1 mil. eur. Hrubé predpísané poistné bolo v objeme 120,5 mil. eur pri náraste o 1 %. Spoločnosť mala za minulý rok podľa jej vyjadrení viac ako 10-percentný podiel na trhu životného poistenia.

Vlastné imanie firma navýšila v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 12 % na 147 mil. eur. Základné imanie zostalo nezmenené vo výške 9,96 mil. eur. Spoločnosť vykázala za rok 2012 technické rezervy 588,18 mil. eur, čo predstavuje v medziročnom porovnaní trojpercentný nárast. Hrubé náklady na poistné plnenia predstavovali takmer 70,6 mil. eur a spoločnosť v rámci obchodnej produkcie evidovala viac ako 16 mil. eur. Poisťovňa má v súčasnosti 450 tis. klientov.

Poisťovňa Amslico špecializujúca sa najmä na životné poistenie bola do Obchodného registra SR zapísaná v septembri 1995. Bola dcérskou spoločnosťou americkej poisťovne American Life Insurance Company (Alico), lenže poisťovňa MetLife sa dohodla s jej materskou spoločnosťou American International Group (AIG) na začiatku marca 2010, že prevezme Alico a akvizícia sa ukončila v novembri 2010. 

Vyberáme z poistovne.sk

60878

Slovenská pobočka Groupamy sa stala súčasťou poisťovne Union

Prevod poistného kmeňa a poistných zmlúv slovenskej pobočky medzinárodnej poisťovne Groupama do poisťovne Union je dokončený.
02.12.2022
Čítať viac o Slovenská pobočka Groupamy sa stala súčasťou poisťovne Union
blue-white-striped-dress-on-girl

Nadácia Allianz aj tento rok podporí detskú onkológiu

Okrúhlou sumou 30-tisíc eur Nadácia Allianz tento rok opäť podporí detských onkologických pacientov. Finančný dar poputuje prostredníctvom charitatívneho projektu Nadácie Kvapka Nádeje na vybudovanie Detského stacionára Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie SZU DFNsP v Banskej Bystrici.
01.12.2022
Čítať viac o Nadácia Allianz aj tento rok podporí detskú onkológiu
hands-grasping-a-steering-wheel

Poistenie elektromobilov

Počet elektrických áut na cestách nepretržite rastie. Tomuto trendu prispôsobujú poisťovne svoje produkty týkajúce sa poistenia automobilov. Poistovne.sk zisťovali, v čom je poistenie elektromobilov špecifické a aké extra služby môžu motoristi očakávať.
28.11.2022 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie elektromobilov

Vyberáme z banky.sk