Články

Chcem zmeniť poisťovňu na PZP. Ako na to?
14.11.2019 - Čo všetko tento krok zahŕňa? Na čo nesmiete zabudnúť a aký je postup? Koľko času budete mať na rozmyslenie? Tento článok prináša odpovede presne na tieto otázky. čítať viac »
Ako treba poistiť dom, v ktorom bývate aj podnikáte?
30.10.2019 - Ak chcete v dome podnikať, napríklad otvoríte si v suteréne malý obchodík, či pedikúru a zároveň v ňom bývate, akým spôsom treba nehnuteľnosť poistiť? Oslovili sme viacero poisťovní a v každej sú iné podmienky. čítať viac »
Na čo dať pozor pri revíziách? Toto sú najčastejšie príčiny požiarov
29.10.2019 - V predchádzajúcom článku sme vysvetlili, aké má povinnosti majiteľ nehnuteľnosti, čo treba kontrolovať a čo bude zaujímať poisťovňu v prípade požiaru. Ideálne by však bolo, ak by takáto situácia vôbec nenastala. Dnes si povieme, kde vzniká v tejto oblasti najviac problémov. čítať viac »
Odporúčané a povinné revízie v rodinnom dome. Viete, čo ste povinný kontrolovať?
24.10.2019 - Doteraz ste bývali v byte, kde sa o všetky potrebné revízie staral spráca a teraz ste sa presťahovali do rodinného domu. Všetky potrebné revízie sú odteraz na vašich pleciach. Prečítajte si, na čo netreba zabudnúť. čítať viac »
Ošetrenie v zahraničí. Kedy naň máte nárok?
11.10.2019 - V tomto článku sa nebudeme venovať prípadom ochorenia na dovolenke. Zameráme sa na plánované ošetrenia či zákroky, ktoré pacient potrebuje, ale v rámci Slovenska sa nerobia. Ako sa schvaľuje liečba v cudzine? čítať viac »
Doplatky za lieky. Aké sú limity a pre koho platia?
03.10.2019 - Niekoľkokrát do roka sa v médiach objavujú správy, že poisťovne vracajú svojim poistencom doplatky za lieky. Pozreli sme sa nato, na ktoré lieky sa tieto doplatky vzťahujú a kto má na nich nárok. čítať viac »
Odškodnenie za meškajúci let. Kedy na neho máte nárok a ako treba postupovať?
30.09.2019 - Mešká vám lietadlo? Odškodnenie nedostanete vždy. čítať viac »
Kedy a ako uhrádzať preddavky na zdravotné poistenie?
23.09.2019 - V predchádzajúcom článku sme si priblížili, kto je povinný uhrádzať odvody na verejné zdravotné poistenie a v akej výške. Dnes sa pozrieme na termíny a spôsoby, akými je možné odvody uhradiť. čítať viac »
Zdravotné odvody v roku 2020. Aká bude ich výška?
19.09.2019 - Suma odvodov na verejné zdravotné poistenie sa od januára 2020 znova zmení tak, ako sa to deje každý rok. Ich výška sa vypočítava v závislosti od zmeny priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR, ktorú zisťuje a vyhlasuje Štatistický úrad SR. Dnes sa na túto tému pozrieme bližšie. čítať viac »
Ako zrušiť cestové poistenie ku karte
26.08.2019 - Na Banky.sk sa obrátila čitateľka, ktorú prekvapila automaticky stiahnutá suma 30 eur za cestovné poistenie k platobnej karte. Keď pátrala po tom, prečo jej sumu stiahli z účtu, zistila, že si cestovné poistenie zaplatila pred troma rokmi s novou kartou. Pracovníčka banky jej ho ponúkla ku karte s tým, že je len na rok. čítať viac »
Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?
22.08.2019 - Náhle zmeny počasia spôsobujú toto leto problémy aj dovolenkárom. Požiare, silné búrky a víchrice, ktoré zasiahli aj európske letoviská spôsobili obrovské škody na majetku aj na životoch. Ponúkame rady pre dovolenkárov, čo robiť v takýchto prípadoch. čítať viac »
Takto sa môžete vyhnúť škodám: 8 rád, ktoré sa oplatí dodržiavať
19.08.2019 - Zo štatistík vyplýva, že počet poistných udalostí sa z roka na rok zvyšuje, pričom narastá aj priemerná výška škôd. čítať viac »
Takto sa môžete vyhnúť škodám: 8 rád, ktoré sa oplatí dodržiavať
19.08.2019 - Zo štatistík vyplýva, že počet poistných udalostí sa z roka na rok zvyšuje, pričom narastá aj priemerná výška škôd. čítať viac »
Aký vplyv na výšku dôchodkov má vek dožitia?
15.08.2019 - Sporeniu na dôchodok sa donedávna venovala na Slovensku len okrajová pozornosť. Dôchodok od štátu bol jediným a dostačujúcim príjmom seniorov. Situácia sa však zmenila. V súvislosti so zabezpečením v starobe sa vynára stále viac nezodpovedaných otázok. čítať viac »
Ako postupovať pri nehode? Nepanikárte
12.08.2019 - Šmyk na klzkej vozovke, nezvládnutie zákruty v rýchlosti, oslepenie z prudkého slnečného svetla, stret so zverou, ako aj ďalšie rizikové momenty sú často dôvodom poistnej udalosti. Poradíme, ako postupovať, keď sa stane poistná udalosť, kedy ju zdokumentovať a kedy volať políciu. čítať viac »
Kedy začína platiť cestovné poistenie a čo robiť, keď sme naň zabudli
29.07.2019 - Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? Bez cestovného poistenia ani na krok. Dnes sa pozrieme bližšie na to, odkedy cestovné poistenie platí a čo robiť, keď si naň spomeniete po ceste na letisko alebo až v cudzine. čítať viac »
Ste senior a idete na dovolenku? Na toto pamätajte, ak sa vám počas nej zhorší stav
25.07.2019 - Každý dúfa, že sa mu to nestane; avšak dovolenka môže so sebou priniesť aj neočakávané situácie. Toto je druhý článok s odporúčaniami pre seniorov, ktorí sa chystajú vyraziť za oddychom. Dnes sa pozrieme na povinnosti, aké majú voči poisťovni, v ktorej uzavreli cestovné poistenie, ak sa im zhorší stav či prídu k úrazu. Pripájame aj zopár praktických rád. čítať viac »
Na čo by mali pamätať seniori pri plánovaní dovolenky?
22.07.2019 - Aktivita a oddych vo vyššom veku sú zaiste skvelé veci; pri plánovaní svojej dovolenky by však seniori nemali zopár faktov podceniť. V najbližších dvoch článkoch si o nich povieme bližšie. Čítajte ďalej. čítať viac »
Poistenie batožiny - čo vám poisťovňa nepreplatí
18.07.2019 - Pripoistenie batožiny je súčasťou cestovného poistenia. Pozreli sme sa na prípady, keby vám poisťovňa škodu na batožine nepreplatí. čítať viac »
Povinná výbava auta v zahraničí
15.07.2019 - Chystáte sa na dovolenku autom? Nezabudnite si skontrolovať povinnú výbavu. V zahraničí od vás môžu požadovať aj to, čo na Slovensku povinné nie je. čítať viac »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>

Sponzorované odkazy