DSS VÚB Generali zvýšila za minulý rok zisk

 

Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) VÚB Generali dosiahla v minulom roku čistý zisk 4,6 mil. eur. Oproti roku 2013 sa tak čistý zisk spoločnosti zvýšil o 2 mil. eur. Celkové výnosy spoločnosti tvorili 8,3 mil. eur a celkové náklady 2,4 mil. eur. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila spoločnosť.

Výnosy z poplatkov od klientov vykázala spoločnosť za minulý rok vo výške 7,9 mil. eur. Finančné výnosy sa na celkových výnosoch podieľali sumou 391 tis. eur. Najväčšou nákladovou položkou firmy boli jej personálne náklady v hodnote 977 tis. eur. Náklady na odplaty a provízie za vlaňajšok predstavovali 717 tis. eur, ostatné náklady vykázala spoločnosť ku koncu decembra minulého roka na úrovni 595 tis. eur.

Aktíva DSS v celkovej výške 19,32 mil. eur tvoril ku koncu decembra minulého roka najmä obežný majetok v hodnote 19,2 mil. eur, zvyšná suma predstavovala dlhodobý majetok firmy. Základné imanie spoločnosti bolo na úrovni 10,09 mil. eur a zákonný rezervný fond tvoril takmer 2 mil. eur. Záväzky spoločnosti ku koncu minulého roka dosahovali takmer 1,15 mil. eur.

Akcionármi DSS VÚB Generali, a. s. sú s rovnakým podielom Všeobecná úverová banka, a. s. a Generali Slovensko poisťovňa, a. s. V súčasnosti dôchodková spoločnosť spravuje penzijné úspory jej klientov v celkovej sume vyše 1,02 mld. eur.

Vyberáme z poistovne.sk

female-executive-looks-out-modern-office-window

Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem

Postcovidová doba prináša vo svete opäť rastúci trend vo firemných podvodoch s ukradnotou identitou. Vysvetlíme vám, ako tento podvodný model funguje a či vám pomôže poistenie.
23.03.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem
hands-typing-on-laptop

Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Hľadáte profesionálnu a spoľahlivú firmu na vedenie účtovníctva? Máte záujem o outsourcing ekonomických aktivít? Alebo ste nováčikom v oblasti podnikania a potrebujete pomoc nie len v oblasti účtovníctva, ale aj daní?
22.03.2023
Čítať viac o Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník
fireplace-close-up-flames

Budovy na Slovensku sú vo väčšine prípadov nedostatočne poistené

Požiar, ktorý v historickom centre Banskej Štiavnice zničil až sedem budov, poukázal na zásadný problém. A to, že máme veľa nehnuteľností, vrátane kultúrnych pamiatok, podpoistených.
21.03.2023
Čítať viac o Budovy na Slovensku sú vo väčšine prípadov nedostatočne poistené

Vyberáme z banky.sk