Budúcnosť poisťovníctva a trendy v poistení

Doba sa mení veľmi rýchlo a na tieto zmeny musí reagovať aj sektor poisťovníctva. Ako bude vyzerať v budúcnosti? Akým výzvam čelia poisťovne? Pozrite si zaujímavý webinár.

woman-leads-creative-meeting
"Poistenie bude existovať vždy, keď budú existovať riziká", hovorí v online webinári Marián Bátovský, generálny riaditeľ poisťovne Colonnade. Poisťovníctvo ako odvetvie čelí zmenám v oblasti klimatických zmien, kybernetických rizík a environmentálnych výziev. Čoraz častejšie nás postihujú silné búrky, tornáda, či dlhotrvajúce sucho. Na internete zas čelíme hrozbám ukradnutej identity.

Poisťovníctvo sa bude musieť vysporiadať aj s demografickými zmenami. Do pozornosti by sa mala dostať "strieborná ekonomika" - budúci seniori, ktorí budú žiť dlhšie a aktívnejšie, budú požadovať produkty, ktoré dnes nie sú pre nich dostupné.

V segmente seniorov však budú aj takí, ktorí budú žiť osamote, či budú trpieť chorobami, čo im znemožní starať sa o seba. S tým súvisia aj asistenčné služby, ktoré možno budú zahŕňať vybavovanie nákupov, domáceho lekára, sprevádzanie seniorov na úrady a podobne. Asistenčné služby začnú v budúcnosti pravdepodobne zohrávať väčšiu úlohu v poistnom portfóliu.
 

Aj v poisťovníctve veľkú úlohu zohráva a aj bude zohrávať digitalizácia a využívanie umelej inteligencie. V súčasnosti pri výbere finančných produktov sa klienti nechávajú zlákať emóciami, neriadia sa raciom. Budúcnosť možno prinesie automatizáciu pri porovnávaní a výbere produktov, čím sa môžu minimalizovať chyby spôsobené našimi emóciami.

Ďalšie výzvy čakajú poisťovne aj v oblasti mobility, keď sa na cesty dostanú autonómne vozidlá.

Pri tvorbe produktov sa poisťovne inšpirujú v zahraničí, a ak hovoríme o klientskom zážitku, lovia nápady aj mimo poisťovníctva, inšpirujúci je Booking, Uber či Amazon.

Vyberáme z poistovne.sk

59421

Trendom poistného trhu je zlučovanie a transformácia na pobočky

Pobočky však podľa Národnej banky Slovenska len v obmedzenej miere podliehajú jej dohľadu.
06.12.2021
Čítať viac o Trendom poistného trhu je zlučovanie a transformácia na pobočky
Celne sklo

Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o havarijnom poistení

Kupujete nové auto? Bez ohľadu na to, či len nedávno opustilo výrobnú linku alebo už má najazdených niekoľko desiatok tisíc kilometrov, za úvahu určite stojí aj havarijné poistenie, známe aj ako KASKO. Ktorých päť argumentov by ste pred rozhodnutím nemali prehliadnuť?
06.12.2021
Čítať viac o Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o havarijnom poistení
a-runner-focuses

Klienti Allianz môžu získať genetickú analýzu v digitálnej podobe

Allianz ponúka klientom inovovanú analýzu DNA, ktorá pomáha zlepšiť kvalitu života. Individuálny plán v digitálnej podobe ponúka konkrétne odporúčania v oblasti stravovania, športu, zvládania stresu či kvalitného spánku. Osobnú genetickú analýzu získajú klienti Allianz k poisteniu kritických chorôb.
06.12.2021
Čítať viac o Klienti Allianz môžu získať genetickú analýzu v digitálnej podobe

Vyberáme z banky.sk