Ako ušetriť na poistení nehnuteľnosti

Aj na poistení bytu môžete ušetriť niekoľko percent z ceny, ak ste fanúšikom internetu a máte viac poistných produktov. 


Hoci poisťovne radia, že na poistke sa šetriť nemá, predsa len nejaké zľavy ponúkajú. POISTOVNE.SK sa bližšie pozreli na ich ponuku.

Judita Smatanová, hovorkyňa Union poisťovne, neodporúča „šetriť“ na poistnom spôsobom, že si úmyselne stanovíte nízku poistnú sumu, ktorá nezodpovedá cene bytu.

„Pri poistnom plnení by poisťovňa tento fakt brala do úvahy a plnenie by krátila,“ vysvetľuje.

Prvou možnosťou ako ušetriť na poistnom je stanoviť si vyššiu výšku spoluúčasti. Union poisťovňa ponúka klientom tri možnosti, od 50 do 150 eur. Ak si zvolíte najvyšší limit 150 eur môžete ušetriť niekoľko desiatok eur na poistnom.

V Allianz-Slovenskej poisťovni je možné pri vyššej spoluúčasti ušetriť na poistnom od 5% do 16 %. Podobné zľavy získate aj pri uzavretí poistnej zmluvy cez internet.

„Vtedy je poskytovaná zľava v závislosti od konkrétneho produktu vo výške 5% až 20 %,“ uvádza Artur Šturmankin, z komunikačného oddelenia Allianz-SP.

Lista Odporucame Za dojednanie poistenia online ponúka 10% zľavu aj ČSOB poisťovňa. V tejto poisťovni ušetríte aj keď zaplatíte celé poistné na rok dopredu. ČSOB poisťovňa vám vtedy dá 5% zľavu.

Poisťovne ponúkajú finančné benefity aj za vernosť, teda ak máte u nich viacero uzavretých poistiek. Allianz-SP poskytuje zľavu pre klientov za počet uzavretých poistných zmlúv vo výške od 5% - 10%. Podobné zľavy majú aj ďalšie poisťovne na slovenskom trhu.
 

Vyberáme z poistovne.sk

VsZP-redakcia

Dozorná rada VšZP doručila Palkovičovi návrhy opatrení na stabilizáciu poisťovne

Dozorná rada Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) doručila ministerstvu zdravotníctva prvé návrhy ozdravných opatrení, ktoré majú zdravotnú poisťovňu ekonomicky stabilizovať. Tento podklad bude slúžiť pre rozhodnutie jediného akcionára, ktorým sa poisťovni nariadia konkrétne úlohy. Rezort zdravotníctva v tejto súvislosti nevylučuje ani personálne zmeny.
29.05.2023
Čítať viac o Dozorná rada VšZP doručila Palkovičovi návrhy opatrení na stabilizáciu poisťovne
allianz-brand

Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla

V minulom roku dosiahla Allianz - Slovenská poisťovňa čistý zisk 118,6 mil. eur.
29.05.2023
Čítať viac o Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla
zdravotnictvo-IvanS

Dočasnú PN budú lekári od júna povinne potvrdzovať elektronicky

Dočasnú pracovnú neschopnosť (PN) budú všetci lekári od začiatku júna už povinne vystavovať elektronicky. Skončí sa tak ročné prechodné obdobie, počas ktorého bolo vystavovanie elektronických PN pre lekárov dobrovoľné.
29.05.2023
Čítať viac o Dočasnú PN budú lekári od júna povinne potvrdzovať elektronicky

Vyberáme z banky.sk