Cestovné poistenie: O kuriózne poistné udalosti nie je núdza

Niektoré poistné udalosti sú až neuveriteľné. Prečítajte si, s čím všetkým sa už poisťovne stretli :).

summer-beach-smiles

Nedoladí kabelku k iným topánkam

Helena Kanderková, špecialistka externej komunikácie poisťovne Allianz, si spomína na situáciu, kedy ich klientka nahlásila krádež jedného z dvoch kufrov. „V tom ukradnutom mala topánky a zostal jej kufor, v ktorom bola kabelka. Klientka žiadala náhradu škody za oba kufre. Ako dôvod uviedla, že kabelku, ktorá jej zostala, už k iným topánkam nedoladí.“

Paraglajdista, exotické choroby i destinácie

Ďalší klient im zasa nahlásil úraz následkom zrážky s paraglajdistom, keď sa počas silného vetra paraglajdista odklonil od svojej pristávacej dráhy a pristál na chodcovi, ktorý kráčal po pláži.

„No a taktiež nám klienti hlásia svoje poistné udalosti z veľmi exotických miest. Takto sme zaznamenali napríklad zápal uší počas svadobnej cesty na Maldivách alebo zápal horných dýchacích ciest vo Východnom Timore,“ dodáva Kanderková. „Riešili sme aj prípad hepatitídy klienta v Bahrajne a v jednom prípade aj horúčku dengue klienta v Indonézii. Nečakaná udalosť sa môže pritrafiť naozaj kdekoľvek na svete.“

Klobása v pažeráku či včela v helme

S kurióznymi situáciami má skúsenosti aj poisťovňa Union. Riešili prípad, kedy pri jednej z letiskových kontrol pri prechode príručnej batožiny cez skener zostal v odkladacom košíku zabudnutý tablet, čo si klienti všimli až počas letu v lietadle. „Letisko na otázku klientov potvrdilo, že tablet sa nachádza v oddelení strát a nálezov, ale vyzdvihnúť si ho musia osobne,“ vysvetľuje ich hovorkyňa Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Takisto si hovorkyňa spomína na situáciu, keď klient ráno meškal a potreboval sa rýchlo naraňajkovať, jedlo (klobása) sa mu však zaseklo v pažeráku a bolo potrebné vybrať ho endoskopicky, teda sondou. Stalo sa i to, že klientke počas jazdy na motorke vletela do helmy včela, stratila kontrolu nad motorkou a havarovala. „Následná operácia napokon dopadla dobre a klientka bola repatriovaná domov,“ dodáva Dupaľová Ksenzsighová.

Vyberáme z Poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk