Ako postupovať pri zrážke na svahu

Zrážky na svahu bývajú bolestivé a stresujúce. O to viac, ak lyžujete v zahraničí a nerozumiete domácim. Pripravili sme pre vás návod, čo treba a čo netreba v takej situácii robiť.


Každý rok sa na svahoch cudzím pričinením zraní veľké množstvo lyžiarov. Ak sa chystáte lyžovať na Slovensku alebo v zahraničí, nezabudnite sa poistiť. Vymáhanie škôd za ublíženie na zdraví nie je ničím výnimočným. Ak ste narazili do iného lyžiara, vina padá na vás a nie vždy vyviaznete z nehody len s ospravedlnením. Najmä v zahraničí si ľudia vedia vymáhať svoje bolestné aj na súdoch. V takom prípade vám pomôže poistenie zodpovednosti za škodu, ktoré si môžete priplatiť v rámci cestovného poistenia. Toto poistenie vás vie ochrániť pre tisícovými účtami za poškodenú lyžiarsku výstroj, bolestné či za právnika. V zahraničí totiž ľudia nemajú problém domáhať sa odškodného aj súdnou cestou. Náhrada škody vás môže vyjsť aj na tisíce eur. Napríklad len transport vrtuľníkom sa pohybuje v desaťtisícových sumách. Poistenie zodpovednosti môže byť súčasťou cestovného poistenia, alebo sa dá uzatvoriť spoločne s poistením majetku.

Aké telefónne čísla sa vám zídu?


Uložte si telefónne číslo na asistenčnú službu vašej poisťovne. Užitočné sú aj čísla na záchranné zložky. „Aj v Rakúsku či Taliansku funguje zjednotené tiesňové telefónne číslo 112. Dôležité sú aj kontakty na horské záchranné služby. V Rakúsku je to číslo 140 a v Taliansku 118,“ vysvetľuje Dalibor Mihalkin, PR manažér KOMUNÁLNEJ poisťovne.

Ako postupovať pri zrážke na svahu

  • v prvom rade je potrebné poskytnúť prvú pomoc, následne vyhľadať alebo privolať lekársku pomoc
  • kontaktujte asistenčnú službu vašej poisťovne, ktorá vám dá základné rady
  • neuznávajte svoju zodpovednosť za škodu bez súhlasu poisťovne
  • náhradu škody neuhrádzajte, ani sa k tomu nezaväzujte
  • zabezpečte si mená a kontaktné adresy svedkov
  • nepodpisujte žiadny dokument, ktorého obsahu dobre nerozumiete
  • pri spornom zavinení vznik škody nahláste polícii a o nahlásení si vyžiadajte potvrdenie
  • okolnosti vzniku škody sa snažte zdokumentovať napríklad fotografovaním
  • oznámte poistnú udalosť priamo poisťovni, najneskôr do 30 dní po návrate na Slovensko
  • poskytnite poisťovni všetky požadované písomnosti (najmä listy, žaloby, predvolania, rozhodnutia, uznesenia, zápis o škode s poškodeným) 

Vyberáme z poistovne.sk

business-sales-meeting

Koľko by sme mali platiť za životné poistenie?

Zle nastavenú poistku má zhruba 70 % ľudí. A pritom životné poistenie vie pomôcť vo vážnych situáciách, keď človek nečakane príde o príjem. Pozrite si, ako životné poistenie správne nastaviť a koľko peňazí naň mesačne vyčleniť.
01.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Koľko by sme mali platiť za životné poistenie?
woman-checking-phone

Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne

Presťahovali ste sa do iného mesta alebo plánuje váš lekár odísť do dôchodku? Hľadanie nového lekára môže byť náročnou výzvou. Pozrite si zopár praktických odporúčaní ako postupovať.
29.11.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne
18986

Asistenčné služby v životnom poistení

Životné poistenie už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade poistnej udalosti. Súčasťou životného poistenia možu byť aj asistenčné služby. O mnohých klienti ani netušia. Pozrite si, s čím všetkým vám vie poisťovňa pomôcť.
27.11.2023 | Katarína Macková
Čítať viac o Asistenčné služby v životnom poistení

Vyberáme z banky.sk