Oscarový režisér Clint Eastwood sa do dôchodku určite nechystá!07.02.2018 (10:30)

Clinta Eastwooda neopúšťa životný elán a vo svojich 87 rokoch prichádza do slovenských kín s filmovou novinkou 15:17 Paríž.
 


Dej filmu vyrozpráva skutočný príbeh troch kamarátov z detstva, ktorí zachránia pasažierov vysokorýchlostného vlaku smerujúceho do Paríža, pred teroristickým útokom. Spontánny nápad precestovať Európu a zažiť tak neopísateľné dobrodružstvo sa zmenilo na záchranu nielen o vlastné životy.

Traja Američania - Anthony, Spencer a Alek nestratili duchaprítomnosť, svojou rýchlou reakciou a odvahou si týmto hrdinským činom vyslúžili niekoľko ocenení.

"Nebolo to vedomé rozhodnutie vyrozprávať heroické príbehy, alebo robiť filmy o každodenných hrdinoch,“ hovorí veterán medzi režisérmi a producent v jednej osobe Clint Eastwood. Už jeho predchádzajúce filmy Sully v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom a Americký ostreľovač, vyzdvihovali silu jednotlivca. Jeho snímok Americký ostreľovač získal dokonca až šesť nominácií na Oscara.

Filmová novinka 15:17 Paríž je v poradí 36 filmom pod jeho režisérskou taktovkou a možno ju zaradiť medzi najexperimentálnejšie počiny. Hlavné úlohy si v ňom totiž nezahrali herci, ale samotní aktéri hrdinského činu.

Film 15:17 Paríž uvádza do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film od 8.februára 2018.


  

PR servis

 

Zdroj: CONTINENTAL FILM, Foto: CONTINENTAL FILM


Sponzorované odkazy