Zdravotné poisťovne sumarizujú prepoistených klientov

Poistovne.sk zisťovali aké pohyby medzi poistencami predpokladajú zdravotné poisťovne v tomto roku a čo pacientom ponúkajú.

 
Do konca septembra mali klienti zdravotných poisťovní čas sa rozhodnúť, či zostanú verní terajšej inštitúcii, alebo prejdú ku konkurencii. Turistika medzi poisťovňami bola aj v tomto roku viditeľná, keďže podľa predbežných výsledkov ku koncu septembra zmenilo zdravotnú poisťovňu približne 126-tisíc poistencov.

Motívy na odchod z jednej poisťovne do druhej sú u ľudí rôzne. Niektorí sú sklamaní z ich služieb, iní majú nedôveru voči súkromnej či štátnej poisťovni. Jeden z čitateľov Poistovne.sk zmenil poisťovňu len preto, lebo tá jeho sa pomýlila v ročnom zúčtovaní a narátala mu o 350 eur vyšší nedoplatok ako v skutočnosti mal.

I keď presné čísla prepoisťovania medzi poisťovňami budú známe až o niekoľko týždňov, chceli sme od poisťovní zistiť, aké sú ich odhady. Konečný počet prepoistencov sa určuje súčtom nových prihlášok od novorodencov až po poistencov, ktorí sa vrátili zo zahraničia a opäť sa prihlásili v zdravotnej poisťovni na Slovensku v mesiacoch október až december. Presný počet poistencov zdravotných poisťovní sa stanoví po odpočítaní odhlášok - teda tých, ktorí prešli ku konkurencii, zomreli či odišli do zahraničia. Ako zvyčajne, poisťovne sú v odhadoch opatrné.

Poradňa: Ako si vybrať vhodné životné poistenie


Žiaľ, nemôžeme komunikovať neoficiálne čísla, navyše poisťovne majú znalosť len o nových zmluvách, ale nie celkovú bilanciu. Na oficiálne čísla si musíme počkať,“ tvrdí Richard Menczer, ktorý komunikuje za Union zdravotnú poisťovňu. Napriek tomu je presvedčený, že Union bude mať najvyšší prírastok poistencov, rovnako ako minulé roky.

Podľa odhadov Mateja Štepianského, hovorcu poisťovne Dôvera, zo spomínaných 126-tisíc prepoistencov najviac získala práve táto zdravotná poisťovňa.

Lista Odporucame
Najviac poistencov, viac ako 52-tisíc, sa v tomto roku hlási do našej poisťovne. V porovnaní s minulým rokom ide až 33% nárast počtu zmenových prihlášok,“ dodáva Štepianský. V minulom roku sa do Dôvery prihlásilo v poisťovacej kampani viac ako 38-tisíc poistencov. Na druhej strane Dôvera odhaduje, že jej v tomto roku odíde okolo 55-tisíc poistencov, čo je síce menej ako v minulom roku, keď ich evidovala 62-tisíc, ale znamená pasívne saldo poistencov.
Ak by sme mali vziať do úvahy len zmenové prihlášky, obsadíme v pomyselnom rebríčku striebornú priečku s mierne negatívnym saldom celkového počtu poistencov. Do konca roka však zostávajú necelé tri mesiace a súčasný trend nám dáva veľkú nádej veriť, že skončíme v pluse niekoľko tisíc poistencov,“ povedal o prvých výsledkoch Branislav Jendroľ, riaditeľ úseku služieb poistencom v Dôvere.

Všeobecná zdravotná poisťovňa v súčasnosti ešte len eviduje a zbiera nové prihlášky od poistencov, ktoré musí potvrdiť Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. „Až po potvrdení prihlášok budeme vedieť, koľko nových poistencov sa k nám prihlásilo,“ vysvetľuje Petra Balážová , hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Vyberáme z Poistovne.sk

33131_obr

Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

ýka sa to tých samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré podali daňové priznanie za minulý rok v pôvodnej lehote do 31. marca tohto roka.
07.08.2020
Čítať viac o Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške
ohen

Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Pri varení či grilovaní na záhrade by sme nemali zabúdať na to, že aj malá neopatrnosť môže spôsobiť značné škody na majetku a na zdraví.
06.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Vyberáme z banky.sk