Veľká diera v amerických dôchodkoch

S problematikou financovania dôchodkov sa neboríme iba my – ťažkú hlavu z nich majú napríklad aj v USA.
Verejný dôchodkový systém Spojených štátov čelí podfinancovaniu vo výške 3,4 bilióna dolárov, čo je trojnásobne vyššie číslo v porovnaní s oficiálnymi štatistikami. Časom to bude zvyšovať tlaky na mestá a federálne štáty, aby výrazne obmedzili výdavky alebo zvýšili dane. Inak by mohli čeliť podobným bankrotom ako Detroit pred pár rokmi. Aktuálne štáty a mestá dávajú v priemere 7,3 percenta zo svojich príjmov do verejných dôchodkových schém. Na to, aby sa zatvorila diera podfinacovania, by to mali zvýšiť až na 17,5 percenta a v niektorých prípadoch - ako napríklad Las Vegas - to bude musieť byť až 40 percent! Štúdia, ktorú vypracovala Standford Graduade School of Business, zároveň pripomína, že veľkosť problému podfinancovaniu penzijného systému bola systematicky zmenšovaná, keďže sa vychádzalo z predpokladu, že ročné výnosy by mohli dosiahnuť sedem až osem percent, čo dnes ukazuje ako príliš optimistické 

Vyberáme z Poistovne.sk

33131_obr

Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

ýka sa to tých samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré podali daňové priznanie za minulý rok v pôvodnej lehote do 31. marca tohto roka.
07.08.2020
Čítať viac o Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške
ohen

Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Pri varení či grilovaní na záhrade by sme nemali zabúdať na to, že aj malá neopatrnosť môže spôsobiť značné škody na majetku a na zdraví.
06.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Vyberáme z banky.sk