Čistý zisk skupiny AXA stúpol o 2 %04.08.2015 (11:30)

Francúzska poisťovňa za január až jún vykázala čistý zisk 3,077 mld. eur, v rovnakom období vlaňajška bol v sume 3,008 mld. eur.

Francúzska poisťovňa AXA, ktorá je druhou najväčšou poisťovacou skupinou v Európe, za prvý polrok vykázala rast čistého zisku o 2 %. Spoločnosť profitovala z oslabenia eura, ale negatívne na jej výsledky pôsobil pokles hodnoty finančných aktív. AXA za január až jún tohto roka dosiahla čistý zisk 3,077 mld. eur, pričom v rovnakom období vlaňajška to bolo 3,008 mld. eur.

Keďže 40 % podnikateľskej činnosti poisťovne je mimo eurozóny, na výšku jej základného zisku priaznivo pôsobilo oslabenie spoločnej európskej meny, pozitívne na zisk pôsobili aj výsledky v oblasti životného poistenia a podnikanie v oblasti správy majetku. Základný zisk spoločnosti AXA stúpol o 12 % na 3,102 mld. eur. Podľa finančného riaditeľa Geralda Harlina skupina verí, že splní voje plány. Dodal, že poisťovňa v tomto roku chce znížiť náklady o 1,9 mld. eur, pričom doteraz v rámci tohto plánu už náklady znížila o 1,8 mld. eur.

Skupina AXA zastáva vo svete vedúcu pozíciu v oblasti poistenia a správy majetku. Zamestnáva približne 160 tisíc pracovníkov, ktorí zabezpečujú starostlivosť o 103 miliónov klientov v 59 krajinách sveta. AXA na Slovensku pôsobí prostredníctvom dôchodkovej správcovskej spoločnosti, doplnkovej dôchodkovej spoločnosti, životnej poisťovne, poisťovne so zameraním na neživotné poistenie a investičnej spoločnosti.Zdroj: SITA, Foto: Archív redakcie


Sponzorované odkazy