Vieme, od čoho závisí výška poistného pri cestovnom poistení

Konečná výška poistky pri cestovnom poistení závisí od viacerých faktorov. Významnú rolu zohráva aj to, či plánujete na dovolenke len oddychovať alebo aj športovať.


Dôležitou súčasťou každej dovolenky je uzatvorenie cestovného poistenia, ktoré vám dokáže uľahčiť nečakané a najmä nepríjemné situácie počas dovolenky. Výška poistného, ktorú budete musieť zaplatiť pred odchodom do vysnívaného letného rezortu, ale závisí od viacerých vecí. Prečítajte si, čo všetko zohráva dôležitú úlohu.

1. Vek klienta


Ako to už býva pri väčšine ponúkaných produktov, deti a študenti majú pri cestovnom poistení zľavu. V KOOPERATIVA poisťovni ide napríklad o ľudí do 26 rokov. „Starší cestovatelia nad 65 – 70 rokov majú zase vyššie poistné sadzby,“ uviedla Miriam Fuňová, PR manažérka a hovorkyňa poisťovne.


ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE O CESTOVNOM POISTENÍ


2. Počet osôb na zmluve


Wüstenrot poisťovňa poskytuje výrazné zľavy pri cestovnom poistení rodinám. Čím väčší počet osôb je na zmluve, tým je aj výška poistného nižšia. „Dve dospelé osoby a deti (až do 21 rokov) ako rodina môžu vycestovať poistení pre rôzne rizikové situácie za naozaj výhodnú cenu – so zľavou až do 60 %,“ povedala Daniela Vlčková, hovorkyňa Wüstenrot stavebnej sporiteľne.

3. Dĺžka pobytu


Čím dlhšie plánujete zostať v dovolenkovom rezorte, tým viac budete pochopiteľne musieť siahnuť aj do vrecka pri uzatvorení cestovného poistenia. Dôležitú úlohu teda zohráva váš výber, či si vyberiete krátkodobé poistenie do 90 dní, alebo ročné poistenie pre opakované výjazdy či s nepretržitým pobytom.

4. Destinácie


Je rozdiel, či cestujete v rámci Európy alebo do Thajska či Austrálie na druhej strane zemegule. Samozrejme, sadzby sú najnižšie v rámci ciest do členských krajín Európskej únie.

lista Neprehliadnite

5. Účel cesty


Konečnú výšku cestovného poistenia ovplyvňuje taktiež fakt, či počas dovolenky budete vykonávať nejakú športovú činnosť alebo naopak, budete len týždeň ležať pod slnečníkom na piesočnatej pláži. Ak totiž plánujete vyskúšať si napríklad rafting či vodné lyžovanie, určite si pripoistite aj rizikové športy.

6. Rozsah poistného krytia


Ďalšia významný element, ktorý ovplyvní konečnú cifru na zmluve, je samotný výber rizík. V poisťovni si môžete vybrať presný balík služieb, ktorý vám najviac vyhovuje. Poistné vám tak môže kryť liečebné náklady, trvalé následky v dôsledku úrazu, zodpovednosť za škodu, poistenie batožiny a straty dokladov, meškanie batožiny, poistenie právnej ochrany, storna zájazdu a nevyužitej dovolenky, technickej pomoci i odtiahnutia vozidla.


Vyberáme z Poistovne.sk

Global 500 2022

Allianz je najhodnotnejšou poisťovacou značkou sveta

Allianz obsadil 30. priečku v prestížnom rebríčku finančne najsilnejších značiek Brand Finance Global 500. V rámci poisťovní je tak celosvetovo najsilnejšou značkou, keďže sa spomedzi všetkých poisťovní sveta umiestnila najvyššie.
27.01.2022
Čítať viac o Allianz je najhodnotnejšou poisťovacou značkou sveta
union-posta

Poisťovňa Union skúša ponúkať svoje produkty aj na pošte

Po zlúčení poisťovne Union a Poštovej poisťovne, bude Union testovať pobočku Slovenskej pošty ako nový predajný kanál.
27.01.2022
Čítať viac o Poisťovňa Union skúša ponúkať svoje produkty aj na pošte
53526

Poisťovne vlani preplatili klientom škody za stovky miliónov eur

V rámci životného poistenia to boli najmä poistné udalosti súvisiace s ochorením COVID-19.
26.01.2022
Čítať viac o Poisťovne vlani preplatili klientom škody za stovky miliónov eur

Vyberáme z banky.sk