Vieme, od čoho závisí výška poistného pri cestovnom poistení

Konečná výška poistky pri cestovnom poistení závisí od viacerých faktorov. Významnú rolu zohráva aj to, či plánujete na dovolenke len oddychovať alebo aj športovať.


Dôležitou súčasťou každej dovolenky je uzatvorenie cestovného poistenia, ktoré vám dokáže uľahčiť nečakané a najmä nepríjemné situácie počas dovolenky. Výška poistného, ktorú budete musieť zaplatiť pred odchodom do vysnívaného letného rezortu, ale závisí od viacerých vecí. Prečítajte si, čo všetko zohráva dôležitú úlohu.

1. Vek klienta


Ako to už býva pri väčšine ponúkaných produktov, deti a študenti majú pri cestovnom poistení zľavu. V KOOPERATIVA poisťovni ide napríklad o ľudí do 26 rokov. „Starší cestovatelia nad 65 – 70 rokov majú zase vyššie poistné sadzby,“ uviedla Miriam Fuňová, PR manažérka a hovorkyňa poisťovne.


ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE O CESTOVNOM POISTENÍ


2. Počet osôb na zmluve


Wüstenrot poisťovňa poskytuje výrazné zľavy pri cestovnom poistení rodinám. Čím väčší počet osôb je na zmluve, tým je aj výška poistného nižšia. „Dve dospelé osoby a deti (až do 21 rokov) ako rodina môžu vycestovať poistení pre rôzne rizikové situácie za naozaj výhodnú cenu – so zľavou až do 60 %,“ povedala Daniela Vlčková, hovorkyňa Wüstenrot stavebnej sporiteľne.

3. Dĺžka pobytu


Čím dlhšie plánujete zostať v dovolenkovom rezorte, tým viac budete pochopiteľne musieť siahnuť aj do vrecka pri uzatvorení cestovného poistenia. Dôležitú úlohu teda zohráva váš výber, či si vyberiete krátkodobé poistenie do 90 dní, alebo ročné poistenie pre opakované výjazdy či s nepretržitým pobytom.

4. Destinácie


Je rozdiel, či cestujete v rámci Európy alebo do Thajska či Austrálie na druhej strane zemegule. Samozrejme, sadzby sú najnižšie v rámci ciest do členských krajín Európskej únie.

lista Neprehliadnite

5. Účel cesty


Konečnú výšku cestovného poistenia ovplyvňuje taktiež fakt, či počas dovolenky budete vykonávať nejakú športovú činnosť alebo naopak, budete len týždeň ležať pod slnečníkom na piesočnatej pláži. Ak totiž plánujete vyskúšať si napríklad rafting či vodné lyžovanie, určite si pripoistite aj rizikové športy.

6. Rozsah poistného krytia


Ďalšia významný element, ktorý ovplyvní konečnú cifru na zmluve, je samotný výber rizík. V poisťovni si môžete vybrať presný balík služieb, ktorý vám najviac vyhovuje. Poistné vám tak môže kryť liečebné náklady, trvalé následky v dôsledku úrazu, zodpovednosť za škodu, poistenie batožiny a straty dokladov, meškanie batožiny, poistenie právnej ochrany, storna zájazdu a nevyužitej dovolenky, technickej pomoci i odtiahnutia vozidla.


Vyberáme z Poistovne.sk

IMG_8017-500

Kedy treba prehodnotiť výšku poistného krytia?

Ceny nehnuteľností v rokoch 2009 až 2016 boli relatívne stabilné, potom začali mierne rásť a pandémia začala hnať ceny raketovo hore. Skontrolujte si výšku poistného krytia, či zodpovedá cene vašej nehnuteľnosti. Na toto upozorňujú odborníci.
30.11.2021 | redakcia
Čítať viac o Kedy treba prehodnotiť výšku poistného krytia?
long-tree-trunks-stab-the-sky

Klienti Allianz digitálnou komunikáciou ušetrili už vyše 1000 stromov

Milióny ušetrených dokumentov a obálok klientov Allianz zachránilo 2 hektárový les. Takmer polovica klientov komunikuje s Allianzom elektronicky, pri nových klientoch je to 100 %. Efektívnym nástrojom online komunikácie je portál Môj Allianz.
25.11.2021
Čítať viac o Klienti Allianz digitálnou komunikáciou ušetrili už vyše 1000 stromov

Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú hlodavcom alebo mačkou?

Rozhryzené káble a hadičky vedia úplne znefunkčniť vozidlo. Pozreli sme sa, či opravu auta vám preplatí poisťovňa, alebo si ju budete musieť uhradiť z vlastného vrecka.
25.11.2021 | redakcia
Čítať viac o Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú hlodavcom alebo mačkou?

Vyberáme z banky.sk