Vieme, od čoho závisí výška poistného pri cestovnom poistení

Konečná výška poistky pri cestovnom poistení závisí od viacerých faktorov. Významnú rolu zohráva aj to, či plánujete na dovolenke len oddychovať alebo aj športovať.


Dôležitou súčasťou každej dovolenky je uzatvorenie cestovného poistenia, ktoré vám dokáže uľahčiť nečakané a najmä nepríjemné situácie počas dovolenky. Výška poistného, ktorú budete musieť zaplatiť pred odchodom do vysnívaného letného rezortu, ale závisí od viacerých vecí. Prečítajte si, čo všetko zohráva dôležitú úlohu.

1. Vek klienta


Ako to už býva pri väčšine ponúkaných produktov, deti a študenti majú pri cestovnom poistení zľavu. V KOOPERATIVA poisťovni ide napríklad o ľudí do 26 rokov. „Starší cestovatelia nad 65 – 70 rokov majú zase vyššie poistné sadzby,“ uviedla Miriam Fuňová, PR manažérka a hovorkyňa poisťovne.


ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE O CESTOVNOM POISTENÍ


2. Počet osôb na zmluve


Wüstenrot poisťovňa poskytuje výrazné zľavy pri cestovnom poistení rodinám. Čím väčší počet osôb je na zmluve, tým je aj výška poistného nižšia. „Dve dospelé osoby a deti (až do 21 rokov) ako rodina môžu vycestovať poistení pre rôzne rizikové situácie za naozaj výhodnú cenu – so zľavou až do 60 %,“ povedala Daniela Vlčková, hovorkyňa Wüstenrot stavebnej sporiteľne.

3. Dĺžka pobytu


Čím dlhšie plánujete zostať v dovolenkovom rezorte, tým viac budete pochopiteľne musieť siahnuť aj do vrecka pri uzatvorení cestovného poistenia. Dôležitú úlohu teda zohráva váš výber, či si vyberiete krátkodobé poistenie do 90 dní, alebo ročné poistenie pre opakované výjazdy či s nepretržitým pobytom.

4. Destinácie


Je rozdiel, či cestujete v rámci Európy alebo do Thajska či Austrálie na druhej strane zemegule. Samozrejme, sadzby sú najnižšie v rámci ciest do členských krajín Európskej únie.

lista Neprehliadnite

5. Účel cesty


Konečnú výšku cestovného poistenia ovplyvňuje taktiež fakt, či počas dovolenky budete vykonávať nejakú športovú činnosť alebo naopak, budete len týždeň ležať pod slnečníkom na piesočnatej pláži. Ak totiž plánujete vyskúšať si napríklad rafting či vodné lyžovanie, určite si pripoistite aj rizikové športy.

6. Rozsah poistného krytia


Ďalšia významný element, ktorý ovplyvní konečnú cifru na zmluve, je samotný výber rizík. V poisťovni si môžete vybrať presný balík služieb, ktorý vám najviac vyhovuje. Poistné vám tak môže kryť liečebné náklady, trvalé následky v dôsledku úrazu, zodpovednosť za škodu, poistenie batožiny a straty dokladov, meškanie batožiny, poistenie právnej ochrany, storna zájazdu a nevyužitej dovolenky, technickej pomoci i odtiahnutia vozidla.


Vyberáme z Poistovne.sk

17794

Ako sa vyhnúť zrážke so zverou a čo robiť po kolízii

Policajné štatistiky z roku 2021 uvádzajú, že počet zrážok áut so zverou stúpol medziročne takmer o tretinu. Poradíme, ako nestratiť chladnú hlavu a ako vybaviť poisťovňu.
22.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Ako sa vyhnúť zrážke so zverou a čo robiť po kolízii
53665

Allianz získala prvenstvo za riadenie ľudského kapitálu

Allianz – Slovenská poisťovňa získala ocenenie Leading HR Organisation v sektore poisťovníctvo v 10. ročníku rebríčka, ktorý pravidelne vyhlasuje poradenská spoločnost PwC. Allianz sa tak stala jednotkou na poisťovacom trhu v efektívnom riadení ľudských zdrojov a najlepšími výsledkami v oblasti personálneho manažmentu na Slovensku.
22.10.2021
Čítať viac o Allianz získala prvenstvo za riadenie ľudského kapitálu
Interbrand

Allianz je tretíkrát za sebou najcennejšou poisťovacou značkou na svete

Už tretí rok za sebou obhájil Allianz svoju pozíciu najhodnotnejšej poisťovne v rebríčku Interbrand. Hodnota značky tak stúpla o 17 % na 15,2 mld. dolárov, čo je najvyšší rast od vstupu poisťovne do rebríčka Best Global Brands v roku 2007. Aj vďaka tomu sa Allianz posunul z vlaňajšieho 39. miesta na 34. priečku najcennejších značiek na svete.
22.10.2021
Čítať viac o Allianz je tretíkrát za sebou najcennejšou poisťovacou značkou na svete

Vyberáme z banky.sk