Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť aj online

Možno aj vám sa už stalo, že pri všetkom tom zhone a povinnostiach ste jednoducho zabudli pred dovolenkou na cestovné poistenie. Práve preto sme zisťovali, či si ho môžete uzatvoriť aj online z dovolenkového rezortu.


Žijeme v digitálnom svete a väčšinu vecí si už vieme zariadiť z pohodlia domova. Rýchlo a jednoducho si tak môžeme objednať obľúbenú pizzu, obrovský nákup či vybrať letnú dovolenku. Technologickým zmenám sa prispôsobili aj slovenské poisťovne. Práve preto svojim klientom dovoľujú uzatvoriť si cestovné poistenie online, bez návštevy pobočky.

Zabudnete? Nevadí


Ak si ho teda pred dovolenkou zabudnete uzatvoriť, urobiť tak môžete tesne pred odchodom či priamo z letnej destinácie. Túto možnosť poskytuje napríklad aj Generali Poisťovňa. „Cestovné poistenie môže klient uzatvoriť doslova len pár hodín pred odchodom na dovolenku, čo je výhodou aj pri last minute zájazdoch. Pri platbe kreditnou kartou je poistka funkčná do pár minút,“ povedal Milan Janásik, manažér komunikácie a hovorca tejto poisťovne.


ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE O CESTOVNOM POISTENÍ


Podobne rýchlo si môžete vybaviť cestovné poistenie aj na webovej stránke Poisťovne Poštovej banky. „Online poistenie sa dá uzavrieť veľmi jednoducho. Je stanovených päť krokov, v rámci ktorých klient vypĺňa nevyhnutné informácie. Za pár minút má poistenie uzavreté a zároveň získa klient emailom potvrdenie o uzavretí cestovného poistenia,“ potvrdila hovorkyňa tejto poisťovne, Anna Tkáčová.

U niektorých poisťovní cez aplikáciu


V ČSOB poisťovni si môžete dokonca uzatvoriť cestovné poistenie prostredníctvom mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking, ktoré je platné do troch hodín od uzavretia.

Možnosť vybaviť si cestovné poistenie online ponúka aj UNIQA poisťovňa. Stačí, ak na webovej stránke zvolíte odkaz ONLINE POISTENIE, v rámci ktorého si môžete vzhľadom na charakter dovolenky alebo pobytu v zahraničí vybrať buď individuálne alebo rozšírené poistenie s presným popisom rizík aj poisteného krytia. „Po vyplnení všetkých potrebných údajov poistenej osoby má klient k dispozícii sumu za poistenie, ktorú je potrebné uhradiť v deň uzatvorenia zmluvy. Ak je poistné uhradené až po dátume začiatku poistenia uvedenom v poistnej zmluve, nárok na poistné plnenie vznikne z poistných udalostí, ktoré nastanú najskôr dňom a hodinou úhrady poistného,“ informovala Beata Lipšicová, PR konzultantka UNIQA poisťovne.

lista Neprehliadnite


Aj KOMUNÁLNA poisťovňa poskytuje svojim klientom možnosť uzatvoriť si cestovné poistenie prostredníctvom webovej stránky. „Cez portál www.kpas.sk klient klikne na Cestovné poistenie ONLINE a uvedie povinné údaje ako začiatok a koniec doby poistenia, výber z pripoistení (nemusí zvoliť žiadne), informácie o sebe a tiež potvrdí súhlas s poistnými podmienkami. Po uzatvorení poistenia klientovi ihneď doručíme mailom návrh poistnej zmluvy, postup, čo robiť pri poistnej udalosti a tiež asistenčnú kartu, ktorou sa bude v zahraničí preukazovať a na ktorej sú uvedené potrebné kontakty pre riešenie poistnej udalosti,“ povedala Daniela Šulcová, špecialistka PR a marketingu KOMUNÁLNEJ poisťovne.

Poisťovni neklamte


Ak sa teda rozhodnete uzatvoriť si cestovné poistenie online, v prvom rade uveďte všetky informácie pravdivo a nič nezamlčujte. Napríklad, ak ste si vedomý toho, že v zahraničí sa budete venovať aj rizikovejším športom (rafting, vysokohorská turistika, vodné lyžovanie), potom by ste mali mať poistku nastavenú tak, aby kryla aj prípadne zranenia v dôsledku vykonávania takýchto aktivít. Inak by ste si následné ošetrenie a liečbu v zahraničí museli hradiť z vlastného vrecka.

Vyberáme z Poistovne.sk

brown-eyes-of-a-person-wearing-a-face-mask

Zdravotná poradňa: Očkovanie proti COVID-19 vs. očkovanie proti chrípke

Ak som zaočkovaný proti COVID-19, chráni ma táto vakcína aj proti bežnej chrípke?
14.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Zdravotná poradňa: Očkovanie proti COVID-19 vs. očkovanie proti chrípke
redakcia-nehoda

Havarijná poradňa: Spôsobili ste si škodu na aute sám? Čo Vám preplatí poisťovňa.

Chcem sa spýtať keď som si škodu na aute spôsobil sám teda svojou jazdou som omylom zroloval baner na ceste. Je možné si to uhradiť nejak cez poistku alebo to všetko ide na moju hlavu?
14.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Havarijná poradňa: Spôsobili ste si škodu na aute sám? Čo Vám preplatí poisťovňa.
Doktor a peniaze-001

Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva - sme však na ňu pripravení?

Zásadnú reformu spôsobu financovania zdravotníctva prináša koncept Value Based Healthcare (VBHC), ktorého základom je pridaná hodnota pre pacienta. Podstatou tohto konceptu je finančné odmeňovanie podľa pridanej hodnoty pre pacienta, a nie na automatické preplácanie zdravotníckych úkonov tak, ako je to dnes.
13.10.2021
Čítať viac o Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva - sme však na ňu pripravení?

Vyberáme z banky.sk