Poistenie úveru je často naviazané na výhodný úrok

Banky vám zvyčajne ponúknu zľavu z úroku na pôžičke, ak si ju poistíte. Lacný úrok môže narásť, ak si poistenie zrušíte. 

 
Poisťovať si úvery a pôžičky nie je povinné, ale banky vám to ponúknu a navyše k tomu pribalia aj zľavu na úrok z pôžičky. 

Banky to nerobia iba pre vaše modré oči, lebo poistený úver má pre nich vyššie zabezpečenie pre prípad, že by ste úver neplácali.

Ak by ste chceli svoje poistenie úveru zrušiť alebo preniesť do inej poisťovne môžete, rátajte s tým, že výhodný úrok môžete stratiť. 

„Pokiaľ podmienkou výhodného úroku nebolo uzavretie poistenia schopnosti splácať úver, zrušenie poistenia úrokovú sadzbu neovplyvní,“ dodáva Lenka Lendacká, hovorkyňa Poštovej banky.

Pri rušení poistenia alebo jeho prenose do inej poisťovne si dajte pozor na to, aby vaša nehnuteľnosť, ktorá slúži ako predmet zabezpečenia úveru nezostala nejaký čas nepoistená. 

lista Neprehliadnite

Zrušiť poistenie môžete kedykoľvek


Zvyčajne poistenie schopnosti splácať úver môžete vypovedať kedykoľvek počas splácania úveru, tak, že o to požiadate na pobočke. Banka vám ho zruší od nasledujúceho mesiaca po mesiaci kedy ste žiadosť podali. Lenže pri zmene zmluvy si banky účtujú poplatok.

V Poštovej banke je napríklad poplatok za zmenu úverovej zmluvy je 33,19 eur. V ostatných bankách sa tiež pohybuje v desiatkach eur.

Vyberáme z Poistovne.sk

climber-repelling-a-mountain

Poistenie do hôr: Rešpektujte značené trasy.

Aj keď máte poistenie do hôr, musíte sa správať zodpovedne. Poisťovňa vám nepreplatí škodu, pokiaľ ste išli vedome do rizika. Informujte sa v poisťovni, či nepotrebujete pripoistenie rizikových športov.
28.09.2020 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie do hôr: Rešpektujte značené trasy.
Doktor a peniaze-005

Výsledkom zlúčenia sociálneho a zdravotného poistenia by znamenalo zhoršenie zdravotnej starostlivosti, tvrdí Dôvera

Efektívnosť výberu poistného by sa podľa PR špecialistu Dôvery Mateja Štiepanského nezlepšila, administrácia platieb odvodov je na minimálnej úrovni už dnes.
25.09.2020
Čítať viac o Výsledkom zlúčenia sociálneho a zdravotného poistenia by znamenalo zhoršenie zdravotnej starostlivosti, tvrdí Dôvera

Vyberáme z banky.sk