Ako zvládnuť zimné poistné udalosti

 Generali Slovensko
Pýtajte sa vrchného riaditeľa Úseku poistných udalostí Martina Fučíka z Generali poisťovne.Vaše otázky prijímame od 15.novembra do 31.decembra 2013.  
Otázka:
30.12.2013 - Zábavná pyrotechnikami poškodila čelné sklo na aute. Od koho si mám vymáhať škodu keď neviem páchateľa? Pomôže mi bežné havarijné poistenie alebo musím mať pripoistený vandalizmus? 

Odpoveď:
31.12.2013 - V prípade, ak má klient dopoistené čelné sklo, likvidácia prebehne bez odpočítania spoluúčasti. Ak toto samostatné riziko dopoistené nemá, poškodenie čelného skla je možné likvidovať z havarijného poistenia, nakoľko jedným zo základných rizík je aj vandalizmus. 

Čítať celý príspevok »
Otázka:
30.12.2013 - Na Silvestra mi susedova petarda poškodila okno na balkóne pokryje mi to bežné poistenie nehnuteľnosti či musím mať okno špeciálne pripoistené? Môžem si škodu žiadať aj od suseda hoci nemá poistenie zodpovednosti za škodu? 

Odpoveď:
31.12.2013 - Bežné živelné riziká takéto škody nekryjú, prípadne iba do konkrétneho dojednaného limitu v závislosti od typu poistenia. Odporúčame sklá pripoistiť, a vtedy hradíme akékoľvek poškodenia skla a neskúmame príčinu.Náhradu škody je možne uplatňovať od suseda v každom prípade, ak vieme preukázať, že ...

Čítať celý príspevok »
Otázka:
27.12.2013 - Sused vyhodil z okna starý vianočný stromček a poškodil mi kapotu auta, aké poistenie mi to preplatí?  

Odpoveď:
30.12.2013 - Ak má klient uzatvorené havarijné poistenie, je možné takúto škodu uplatniť z tohto poistenia. 

Čítať celý príspevok »
Otázka:
23.12.2013 - Spadol som na ľade pred obchodom a zlomil som si ruku. Môžem si škodu uplatniť z úrazového poistenia v rámci životného alebo od majiteľa obchodu? 

Odpoveď:
27.12.2013 - Náhradu škody si môžete uplatniť zo životného poistenia. Za údržbu chodníka môže byť zodpovedná obec, magistrát a mestské časti ako správcovia miestnych komunikácií alebo vlastníci nehnuteľnosti hraničiacej s chodníkom.  

Čítať celý príspevok »
Otázka:
20.12.2013 - Zhorel mi vianočný stromček a poškodil aj iné veci v domácnosti. Pomôže mi poistenie domácnosti či nehnuteľnosti?

Odpoveď:
23.12.2013 - Ideálne je poistenie domácnosti aj nehnuteľnosti, pretože je predpoklad, že sa poškodia aj veci zo zariadenia domácnosti a požiar určite poškodí aj stavebné súčasti bytu, resp. domu (maľovky, podlahy...) 

Čítať celý príspevok »
Otázka:
19.12.2013 - Ak kvôli chorobe budem musieť odísť zo zimnej dovolenky skôr, dostanem nejakú náhradu od poisťovne? 

Odpoveď:
20.12.2013 - Áno, naša poisťovňa poskytne náhradu uhradených a nečerpaných služieb v prípade predčasného návratu do výšky 500 eur bez spoluúčasti.  

Čítať celý príspevok »
1 2 3 4 5 >>


Ďalšie témy v poradenstve: Mali sme v poradenstve:
PZP a havarijné poistenie
Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti
Zdravotne poistenie
Cestovné poistenie
Čo pokrýva zdravotné poistenie

Sponzorované odkazy